Załącznik do zarządzenia nr 23/2024
Dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku
z dnia 14.05.2024 roku.
REGULAMIN FESTYNU RODZINNEGO
W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W ŁASKU
§1
Postanowienia ogólne
§2
Zasady porządkowe obowiązujące podczas festynu
7. Uczestnicy festynu mają prawo korzystania z wyznaczonych pomieszczeń sanitarnych w przedszkolu i są zobowiązani korzystać z nich wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Obowiązuje w nich zakaz palenia.
8. Przedstawiciele organizatora są uprawnieni do wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie zregulaminem, a w przypadku niewykonania tych poleceń - wezwania ich do opuszczenia imprezy.
9. Punkt pomocy medycznej na wypadek konieczności udzielenia nagłej pomocy znajduje się na terenie przedszkola i jest wyraźnie oznakowany.
10. W przypadku zauważenia pożaru lub innego miejscowego zagrożenia należy powiadomić organizatora oraz osoby bezpośrednio zagrożone i jak najszybciej opuścić miejsce zagrożenia. Organizator festynu zobowiązany jest do bezzwłocznego powiadomienia odpowiednich służb ratowniczych i równoczesnego rozpoczęcia akcjiratowniczo-gaśniczej lub ewakuacji. Do czasu przybycia służb ratowniczych kierownictwo nad akcją obejmuje osoba odpowiedzialna za festyn.
11. Organizator utrwala przebieg festynu dla celów dokumentacji oraz promocji lub reklamy imprezy organizatoraoraz sponsorów w przyszłych latach. Wizerunek osóbprzebywających na terenie imprezy może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych orazpromocyjnych.
12. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki działania siły wyższej. Za siłę wyższą uznaje się zdarzenie będą ce poza kontrolą organizatora, które powoduje, że wykonanie zobowiązań jest niemożliwe lub może być uznane za niemożliwe ze względu na występujące okoliczności. Siłę wyższą stanowią w szczególności: warunkiatmosferyczne, awarie lub zakłócenia pracy urządzeń dostarczających energię elektryczną, ciepło, światło, działania wojenne lub działania władz państwowych lubsamorządowych w zakresie formułowania polityki, praw i przepisów mających wpływ na wykonanie zobowiązań.
13. Niniejszy regulamin jest dostępny na stronie internetowej organizatora www.pp4lask.com.pl oraz w punkcie informacyjnym na terenie imprezy.
14. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.
15. Regulamin obowiązuje w dniu organizacji festynu.
W roku szkolnym 2024/2025 uczęszcza do grupy 20 dzieci (3-4 letnich) w tym 5 dzieci o potrzebie kształcenia specjalnego.
Grupa funkcjonuje w godzinach 7.30 – 15.30. W godzinach 6.30 – 7.30 oraz 15.30 do 16.30 dzieci przebywają w grupie I „Biedronki”.
W grupie obowiązuje KODEKS PRZEDSZKOLAKA, który wpływa na kształtowanie zasad, dobrych nawyków zachowania i współżycia z otoczeniem. Każdego dnia dzieci uczą się nowych rzeczy, zdobywają doświadczenia, rozwijają się – dorastają
Programy realizowane w ciągu roku szkolnego to:
Wdrażamy zasady współżycia w grupie, uczymy samodzielności oraz wzajemnej komunikacji. Podczas zajęć uczymy wierszy, piosenek i tańców; zachęcamy do wykonywania prac plastycznych różnymi technikami Przedszkolaki chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Dwa razy tygodniu tj. w poniedziałki i piątki „Motylki” uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego. Dla dzieci zostały w sali zorganizowane kąciki tematyczne: przyrodniczy, książki, plastyczny, artystyczny gier i puzzli, a także odpoczynku i relaksu do indywidualnego wykorzystania podczas zabaw dowolnych.
Dzieci z niepełnosprawnością mają dostosowane do swoich potrzeb i możliwości metody i formy pracy. Nauczycielki prowadzą z nimi indywidualne zajęcia korekcyjno – kompensacyjne i rewalidacyjne oparte na Indywidualnych Programach Edukacyjno – Terapeutycznych. W codziennej pracy w grupie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych zostały zaakceptowane przez swoich kolegów, które często im pomagają i opiekują się nimi.
Wychowawczynie: mgr Renata Pacuszka, mgr Julita Wągrowska i mgr Joanna Banaszczyk - nauczycielka wspierająca.
Grupa Misie liczy 25 dzieci, wśród których jest 12 dziewczynek i 13 chłopców. Jest to grupa mieszana dzieci w wieku 4 i 5 – letnim. Wychowawcami grupy są: mgr Małgorzata Makowska, Katarzyna Nawrot.
Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć dydaktycznych. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.
W naszej grupie realizowane są następujące programy:
• program dydaktyczno – wychowawczy wydawnictwa Nowej Ery „Ciekawa zabawa”
• projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”
• projekt STEAM „Zakodowana kraina przygód Zosi – małej nauczycielki”
• projekt edukacyjny „Rusz się zdrowo i sportowo”
• projekt edukacyjny „Na talerzu Leśnych Skrzatów zdrowo i kolorowo”
Grupa „Biedronki” liczy 24 dzieci, w tym 13 dziewczynek i 11 chłopców.
Jest to grupa dzieci najmłodszych (3-letnich), uczęszczających pierwszy rok do przedszkola.
W związku z tym nauczycielki z grupy podjęły działania adaptacyjne mające na celu łagodne wprowadzenie dzieci w życie przedszkola. Są to zabawy integrujące grupę, zabawy w kole z wykorzystaniem piosenek oraz chusty animacyjnej, powitanki, zabawy z wykorzystaniem kostki do gry, piłki itp.
Adaptacja przebiega pomyślnie. Dzieci powolutku poznają harmonogram dnia przedszkolnego, nazywają swoje znaczki, poznają zasady obowiązujące
w grupie, nawiązują kontakty z rówieśnikami, nazywają swoje panie, uczestniczą we wspólnych zabawach i zajęciach dydaktycznych.
Wychodzą także na krótkie spacery wokół przedszkola oraz uczestniczą w zabawach na placu zabaw z wykorzystaniem sprzętu przedszkolnego.
Programy realizowane w grupie to:
• "Dobry pomysł" - program wychowania przedszkolnego
• "Bezpieczny przedszkolak” - program profilaktyczny
• Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4
• "Piękna nasza Polska cała”- międzynarodowy projekt pedagogiczny
• "Bajki , bajeczki czytamy dzieciom”- program czytelniczy
• "Ekoskrzaty pod chmurką”- projekt ekologiczny
Ponadto w grupie stosowane są metody: opowieści ruchowych, zabawy i ćwiczenia relaksacyjne, zabawy badawcze, doświadczania, obserwacje przyrodnicze, techniki parateatralne- drama, pantomima, teatrzyk kukiełkowy, pacynkowy, zabawy paluszkowe, pedagogika zabawy „Klanza”, metoda E. Gruszczyk- Kolczyńskiej do wprowadzania pojęć matematycznych, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, metoda ruchowej ekspresji twórczej R.Labana i C. Orffa .
Podstawowymi formami organizacyjnymi pracy w grupie „Biedronki” jest działalność:
• indywidualna
• zespołowa
• zbiorowa (praca z całą grupą)
Nauczycielki prowadzące grupę – mgr Agnieszka Krakowiak i mgr Kinga Królikowska oraz pomoc nauczyciela p. Barbara Szymczak.
Witamy! To My, czterolatki z Przedszkola Leśne Skrzaty. Jesteśmy Grupą VI - „Muchomorki”.
Nasza grupa pracuje w godzinach od 7:30 do 15:30. W godzinach 6:30 – 7:30 dzieci przebywają w grupie Wiewióreczki, a w godz. 15:30 – 16:30 w grupie Jagódki.
W Grupie uczą panie: mgr Agnieszka Stankiewicz, mgr Julita Wągrowska oraz mgr Kinga Królikowska.
Grupa nasza liczy 25 dzieci. Pełni entuzjazmu wspólnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2024/2025. Jesteśmy pogodni, otwarci na nowe, ciekawe sprawy, ciekawi świata oraz chętni do działania. Już chętnie tańczymy, śpiewamy. To będzie dobry, nowy rok!
W grupie realizowane są programy:
Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia języka angielskiego z panią mgr Anną Bartos, w których dzieci chętnie biorą czynny udział. Z dnia na dzień Muchomorki rozwijają coraz bardziej swoją wiedzę i umiejętności. Nasza sala to miejsce, w którym zabawa łączy się z edukacją, a serdeczność i wzajemna pomoc nie ma granic. Na początku roku wspólnie omówiliśmy kodeks przedszkolaka, który umieściliśmy na tablicy w naszej sali. Będzie on przypominał nam o zasadach zachowania, których będziemy dzielnie przestrzegać.
Z uśmiechem na twarzach będziemy codziennie przekraczać próg przedszkola i z radością mierzyć się z nowymi dla nas wyzwaniami.
Grupa Kwiatuszki to dzieci pięcioletnie. Przedszkolaków w grupie jest 25, w tym: 11 dziewczynek i 14 chłopców. Przedszkolaki prowadzone są przez 2 wychowawczynie: Annę Kranas i Katarzynę Nawrot. W grupie dodatkowo odbywają się zajęcia z języka angielskiego przez Annę Bartos. Nauka prowadzona jest poprzez różnorodne formy i metody aktywizujące wszechstronny rozwój dziecka, takie jak np.: zabawy dydaktyczne, teatrzyki sylwet, dramy, zabawy badawcze, konstrukcyjne, ze śpiewem, twórcze, opowieści ruchowej, zabawy z chustą animacyjną, gazetami i nietypowymi przyborami. Nauka planowana jest zgodnie z wiekiem dzieci oraz Podstawą Programową Przedszkola. Dzieci korzystają w tym roku z edukacyjnych pakietów kart pracy „Pięciolatek. Razem poznajemy świat”. Nauka i zabawa w grupie 5 latków ma na celu przygotowanie przedszkolaków do roli ucznia w szkole. Realizujemy wiele programów edukacyjnych, m. in.: „Program wychowania przedszkolnego”; „Program wychowawczy”; programy profilaktyczne „Bezpieczny Przedszkolak”; programy z zakresu rozwijania świadomości ekologicznej; rozwijania zainteresowań czytelniczych „Bajki, bajeczki, czytajmy razem...”, rozwijania świadomości patriotycznej oraz zdrowotnej: „Na talerzu Leśnych Skrzatów zdrowo i kolorowo” i „Rusz się zdrowo i sportowo” oraz rozwijania świadomości zawodowej. Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym: Biblioteką, Strażą Pożarną, Szkołą w Kolumnie, Domem Kultury w Kolumnie, Sanepidem, Apteką, Kwiaciarnią, Centrum Ogrodniczym. Uczymy się empatii - organizujemy i bierzemy udział w zbiórkach dla chorych dzieci, zwierząt oraz osób potrzebujących.
Kwiatuszki to przedszkolaki samodzielne, pomocne, które współdziałają, bawią się zgodnie razem, chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach, słuchają bajek i wierszy, grają na instrumentach, dzielą się zabawkami. Kwiatuszki lubią wykonywać zadania w książkach przedszkolaka, zabawy teatralne, matematyczne, ruchowe, plastyczne, chętnie wycinają, lepią z plasteliny, malują farbami, układają wspólnie puzzle, grają w gry. Wykonują ćwiczenia gimnastyczne z różnymi przyborami: gazetami, chustą animacyjną, balonami, piłkami itp. Kwiatuszki są zgraną grupą przedszkolaków, chętnie przebywają i uczą się razem, pomagają sobie wzajemnie. Dzięki ogromnemu wsparciu, pomocy i zaangażowaniu w wychowanie Rodziców grupy Kwiatuszki, wspólnie działamy dla dzieci, by pobyt i nauka w grupie przedszkolnej, były atrakcyjne i przynosiły efekty wychowawcze oraz edukacyjne przygotowując dzieci do szkoły.
Pozdrawiamy serdecznie. Anna Kranas i Katarzyna Nawrot
Do grupy VI – integracyjnej „MOTYLKI” uczęszcza w roku szkolnym 2015/2016 - 20 dzieci ( w tym 5- dzieci wymagających kształcenia specjalnego oraz 5 – dzieci odroczonych od obowiązku szkolnego). Metody, formy pracy są dostosowywane przez nauczycieli do możliwości, zainteresowań oraz wieku dzieci. Najczęściej stosowane są metody słowne, pokazowe i czynne: metoda W. Sherborne, R. Labana, A. M. Kniessów czy M. Bogdanowicz, E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i Klanzy. Formy pracy stosowane są w zależności od potrzeb: praca indywidualna lub z cała grupą. W codziennej pracy nauczycielki korzystały z pomocy dydaktycznych z zakresu matematyki, pojęć przyrodniczo – ekologicznych czy mowy. We wszystkich zajęciach dydaktycznych dzieci chętnie i aktywnie biorą udział. Uczestniczyły również w konkursach plastycznych organizowanych w ramach programu: „Z Sową Mądrą Głową poznajemy żywność zdrową”. Chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Dbają o porządek w sali i sprzątają zabawki po skończonej zabawie. Uczestniczą w koncertach muzyczny organizowanych w przedszkolu i zajęciach promujących zdrową żywność.
Dzieci niepełnosprawne mają dostosowane do swoich potrzeb i możliwości metody i formy pracy. Nauczycielki prowadzą z nimi indywidualne zajęcia korekcyjno – kompensacyjne i rewalidacyjne oparte na Indywidualnych Programach Edukacyjno – Terapeutycznych. W codziennej pracy w grupie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych zostały zaakceptowane przez swoich kolegów, często im pomagają i opiekują się nimi.
W grupie nauczycielki realizują programy autorskie: Czerwone światło”- program profilaktyczny przeciwdziałania agresji u dzieci w wieku przedszkolnym – Renaty Pacuszki oraz „Umiem coraz więcej” – program wspomagania dzieci niepełnosprawnych w kształtowaniu czynności samoobsługowych – Kamili Rzeźniczak. Realizacja obu programów ma wpływ na zachowanie przedszkolaków w grupie oraz ich umiejętności.
Nasza grupa bierze udział w akcjach przedszkolnych na rzecz środowiska lokalnego: - w „Zakręconej akcji” – zbiórce plastikowych nakrętek, - firma REBA – zbiórka zużytych baterii, - w akcji „Uwolnij książkę” - w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy- przekazanie fantów z kiermaszu.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za: dostarczanie rzeczy (zabawek, filmów dla dzieci ), pomocy dydaktycznych do realizacji zajęć; dywanu do zabaw dowolnych; pomoc w organizacji uroczystości grupowych; udział w warsztatach plastycznych w grupie; przygotowywanie prac na konkursy; udział w zajęciach dydaktycznych; czytanie dzieciom bajek, wierszy z literatury dziecięcej.
Wiele radości dostarczyły nam uroczystości grupowe: Zabawy Andrzejkowe (prowadziły uroczystość mamy); wspólne kolędowanie; Dzień Babci i Dziadka oraz karnawałowy bal „Smerfna zabawa”. Zdjęcia z tych spotkań zawiera nasza galeria.
Renata Pacuszka, Kamila Rzeźniczak
Nasza galeria zdjęć
Zerówkowa grupa Jagódki liczy 26 dzieci, wśród których jest dziewięć dziewczynek oraz siedemnastu chłopców w wieku sześciu lat. Wychowawczyniami grupy są: pani Paulina Derewenda oraz pani Paulina Borycka.
Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw, a także zajęć dydaktycznych. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej oraz na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Dzieci starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek, rymowanek oraz tańców. Bardzo lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Każdy dzień naszych przedszkolaków wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z jagódkowych dziecięcych twarzy. Edukację łączymy z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności poprzez wszystkie zmysły.
W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę, rozwijając swoje umiejętności. Przedszkolaki pracują z pakietem „Ciekawa zabawa” wydawnictwa Nowa Era. Dodatkowo zajęcia:
• język angielski (środy i czwartki o godzinie 10.00)
• religię (poniedziałki i wtorki o godzinie 13.30)
• zajęcia z logopedą, pedagogiem, psychologiem oraz pedagogiem specjalnym według potrzeb
Przedszkolaki uczestniczą także w programie unijnym „Akademia kompetencji” w ramach którego uczęszczają na zajęcia: rytmiczno-muzyczne, ekologiczno-przyrodnicze, teatralno-integracyjne, a także trening umiejętności społecznych (TUS).
Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości przedszkolaki złatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju oraz przygotowania do nauki w szkole.
Drodzy Rodzice ! DZIĘKUJEMY! Bez Was by się nie udało!
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Publicznego Przedszkola nr 4 w Łasku
Dzieci z grupy Wiewióreczki i Muchomorki składają serdecznie podziękowania dla Pana Jacka Chmielewskiego – kino TOMI, za mile spędzony czas podczas seansu filmowego „Biały kieł”.
Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Janas za podarowanie grupie Wiewióreczki pięknych, białych chusteczek.
Grupa Wiewióreczki dziękuje mamie Szymonka Pawłowskiego za podarowanie książek i zabawek do grupy.
Grupa Wiewióreczki i Muchomorki składają serdeczne podziękowania Panu Jackowi Chmielewskiemu – kino TOMI w Pabianicach, za zaproszenie na seans filmowy „Hotel Transylwania 3”.
----------------------------------------------------------------------------
PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW – GRUPA JEŻYKI
MIESIĄC – WRZESIEŃ
p. Karpińska - zabawki, lalki, piłeczki, książeczki, układanki, maskotki,
p. Borkiewicz – kredki, osiołek do skakania,
p. Vasiliu – kwiatki doniczkowe do kącika przyrody,
p. Janas – dekoracja Hallowenowa – dynia, świecznik,
----------------------------------------------------------------------------
p. Karpińska - telefon- samochodzik
p. Guzińska – puzzle, ks iążki,
MIESIĄC – PAŹDZIERNIK
P. Dałkowska – klocki, lalka,
p. Stępniak – zabawki,
p. Janas – ozdoby świąteczne,
p. Kiczyńska - ozdoby świąteczne,
p. Misiak - ozdoby świąteczne,
p. Przybylska - ozdoby świąteczne,
p. Stępniak - ozdoby świąteczne,
p. Ozga - ozdoby świąteczne,
p. Ozga – własnoręcznie wykonane ozdoby na kiermasz Bożonarodzeniowy,
p. Pawłowska- własnoręcznie wykonany stroik na kiermasz Bożonarodzeniowy
Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom za okazaną pomoc rzeczową. Dziękujemy za ofiarność, zrozumienie, życzliwość i zaangażowanie w życie naszego przedszkola
Nauczycielki grupy Kwiatuszki składają podziękowanie Rodzicom za owocną współpracę w I półroczu 2015/2016 a w szczególności:
1) p. Juliuszowi Sumorok za: samodzielne przygotowanie i prowadzenie 4 zajęć edukacyjnych dla dzieci w grupie
2) Pomoc w realizacji projektów nt zdrowia: owoce i warzywa akcji Sowy (p. Beata Byczkowska, stroje dla dzieci Państwo Żyła, p. Adriana Oszczypko)
3) Pomoc w realizacji projektu „Bajki, bajeczki”: czytanie bajek 1-2 razy w miesiącu (p. Przemysław Białorucki, p. Małgorzata Kaczorowska, p. Piotr Żyła, p. Marta Żyła, p. Marta Sumorok, p. Anna Wójcik), wzbogacenie grupy w książki do kącika bajek (p. Agnieszka Wróblewska, p. Kinga Matyja, p. Marcin Lewandowski), przynoszenie książek w ramach akcji „Uwolnij książkę” (p. Kinga Matyja, p. Lewandowski)
4) Ufundowanie warsztatów plastycznych z gliny dla wszystkich dzieci – państwo Sumorok
5) Udział w akcji zbierania nakrętek dla Wojtusia
6) Pomoc i przygotowanie dzieci do uroczystości - stroje, nauka wierszy, poczęstunek
7) Przyniesienie do grupy maskotek (p. Byczkowska, p. Lewandowski, p. Wilganowicz, p. Jagiełło, p. Oszczypko), pięknych zabawek (p. Byczkowska, p. Molenda, p. Oszczypko), pomocy, gier dydaktycznych (p. Pełka, p.Molenda, p. Lewandowski) do zabawy dla wszystkich dzieci
8) Udział w akcji zdjęć i kalendarzy na nowy rok - w efekcie zebranie funduszy na zakup pomocy do grupy
9) Przygotowywanie dużych kolorowanek ksero w ramach akcji Sowy – p. Marta Sumorok
10) chętny udział w zajęciach, warsztatach i zabawach otwartych w grupie
11) przynoszenie pomocy do zabaw i zajęć.
12) Nauczycielki dziękują wszystkim za wszelką pomoc codzienną, chętny udział we wspólnych działaniach, programach, zabawach, zajęciach, udział w charytatywnych akcjach społecznych, miłe słowa i codzienną wymianę informacji, pomoc w różnych działaniach w grupie Kwiatuszki.
13) Szczególne podziękowania nauczycielki kierują ponadto do Rodziców, którzy szczególnie włączyli się z pomocą w organizację Dnia Babci i Dziadka w grupie , tj.: poczęstunek w postaci ciast ( mama Miłosza, Mikołaja, Nataszy, Kacpra O.), ciasteczek ( mamie Wiktorka), paluszków ( mamie Tomka ), rogalików (p. A. Wróblewska), owoców (p. Byczkowska, p. Kantor), chrupek ( mamie Bruna), pomoc w przygotowywaniu stołów dla gości ( mamie Leny Olatunji.), przy kawie, herbacie oraz porządkowaniu sali po zakończeniu uroczystości ( mamie i babci Marysi, mamie i tacie Nataszy Żyła).
Pani Katarzynie Guzińskiej za puzzle.
Pani Ewie Mrugalskiej za piękne puzzle.
W roku szkolnym 2014/2015 składamy podziękowania:
Grupa Misie dziękuje wszystkim za pomoc i udział w akcji plastycznej „Leśnych Skrzatów” dla chorej dziewczynki z Kielc pt.: „Słowo dla Misi”. W wyniku wspólnych działań w przedszkolu oraz w domu z Rodzicami powstały 24 książeczki, które wysłane zostały w dużej wspólnej paczce 21-listopada z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia – specjalnie dla Misi.
Misie bardzo dziękują Rodzicom za zakup przepięknych nowych dużych drewnianych zabawek do grupy tj:
- pani Justynie Borkiewicz za duże tory kolejki
- pani Annie Furmańskiej za duży tor aut
- pani Wiolettcie Saładaj za 3 komplety aut drewnianych
- panu Adrianowi Łaguniakowi za dużą dwustronną tablicę.
Wszystkie zabawki służyć będą do zabawy wszystkim dzieciom całej grupy Misie przez długi czas pobytu w przedszkolu.
Podziękowania dla pani M. Płóciennik, pani M. Michalak, pani K. Kowal, pani J. Szczych za aktywne uczestnictwo w programie ,,Cała Polska czyta dzieciom".
Dziękujemy pani M. Michalak za wywóz makulatury.
Grupa ,,Kwiatuszki" dziękuje pani J. Kosmali za zakup niezbędnych pomocy.
Serdeczne podziękowania dla pani J. Kuś za zakup książek do grupy.
Grupa ,,Kwiatuszki" dziękuje mamie Mikołaja za dostarczenie zabawek do grupy.
,,Misie" dziękują pani Agnieszce Prusisz za ogromną pomoc w realizacji akcji prozdrowotnych w przedszkolu , dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, prowadzenie bardzo ciekawych i pouczających zajęć w zakresie zdrowego żywienia w grupie Misie , promowanie zdrowego stylu życia w przedszkolu , dostarczenie bardzo przydatnych materiałów dydaktycznych oraz udzielanie wielu cennych wskazówek, pomoc i współpracę w opracowaniu projektu nt. zdrowego odżywiania.
Pani Renacie Wolskiej z grupy ,,Jagódki" za uszycie elementów dekoracji na salę gimnastyczną, które będą wykorzystywane podczas różnych uroczystości.
Pani Magdalenie Piechulskiej-Grobelnej za pomoc w zbiórce makulatury.
Panu Radosławowi Karpińskiemu za przeprowadzenie zajęć ,,Muzyka dla smyka".
Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Kwiecińskim za pomoc w organizacji ciekawych wydarzeń przedszkolnych dla dzieci.
Gr. III ,,Misie" dziękuje wszystkim Rodzicom z całego przedszkola za wsparcie akcji degustacji owocowych przysmaków przynosząc bardzo licznie owoce i warzywa.
Wszystkim Rodzicom wspierającym ,,Akcję zakręconą" dla Lenki Szwebs - zbierania kolorowych nakrętek dla chorej dziewczynki pod hasłem ,,Nakrętki zbieramy Lence pomagamy".
Rodzicom i licealistom pomagającym w realizacji projektu rozwijania zainteresowań czytelniczych, przychodząc w gości do przedszkolaków, by czytać im bajki.
Panu Krzysztofowi Rogiewiczowi za bezinteresowną pomoc na rzecz przedszkola.
Mamie Szymonka z grupy ,,Jagódki" za podarowanie dyplomów Pasowania dla przedszkolaków.
Gr. IV Kwiatuszki w roku szkolnym 2014-2015 dziękuje:
- p. M.Michalak, p.J. Kosmala za dostarczenie artykułów papierniczych
- mamie Martynki Kuś za zakup do grupy 3 książek z bajkami, książek encyklopedii oraz książek ze szlaczkami do kopiowania,
- p. Krawcowi za prowadzenie Zajęcia– „Karmnik dla ptaków”
- p. Michalak za Wywóz makulatury
- mamie Jagody Płóciennik za zakup pojemnika dla lalek,
- mamie Krzysia Michalaka i tacie Blanki Pasternak za zestawy ołówków do grupy w ilości 30 szt. oraz
Dziurkaczy;
- mamie Natalii Śpionek za przyniesienie do grupy 15 maskotek do zabawy dla wszystkich dzieci
- tacie Oli Frontczak za pomoc w nagraniu piosenki na konkurs muzyczny, oprawy muzycznej na zakończenie roku oraz pamiątkowych zestawów zdjęć z całego roku na pendrive’y.
– mamie Leny Milczarek za pomoc w opiece podczas wycieczki na konkurs muzyczny oraz do Urwisowa w Ksawerowie
- Rodzicom Wiktorii Becht oraz Blanki Pasternak za pomoc i przygotowanie dzieci do konkursu recytatorskiego stroje, nauka wierszy
- Rodzicom Ady Urbankiewicz zatransport samochodem 2 dzieci na konkurs ekologiczny do Łasku
- Pani Frontczak za podarowanie licznych malowanek;
- mamie Krzysia, Bruna, Oliwiera i Jagody za zorganizowanie poczęstunku na festyn tj 3 ciasta i babeczki
- mamie Zuzanny Małolepszej za Inicjatywę prowadzenia ciekawych zajęć dla dzieci i działań (Tworzymy szkielet dinozaura 25 II, Zajęcia z rasowymi kotkami Ragdoll 2IV)
– rodzicom Bruna Szylberg za wsparcie i pomoc podczas festynu
- pomoc w realizacji projektów w grupie – czytanie bajek ( babci Krzysia Michalaka, mamie Jagody Płóciennik, mamie Zuzanny Małolepszej, tacie Blanki Pasternak)
Wszystkim rodzicom za:
- Zorganizowanie poczęstunku dla babci i dziadka.
- Zbiórkę i dostarczenie makulatury, baterii
- pomoc w realizacji projektu o zdrowym jedzeniu oraz Udział rodziców w akcji „Bajki, bajeczki…” – poprzez przynoszenie pięknych bajek do czytania
. Udział w akcji zbierania nakrętek, książek dla biblioteki – Uwolnij książkę,
- Pomoc w realizacji projektu Aquafresh - poprzez wymianę szczoteczek, zakup past do zębów, wypełnianie kart realizacji projektu tj.: mycia zębów w domu;
- Udział w akcji zdjęć i kalendarzy z balu czego efektem był zakup zabawek do grupy z zebranych funduszy :
a) zestaw produktów - pokarmów do kącika kuchennego oraz komplet do zabawy - Farma ze zwierzętami w IV 2015
b) gra konstruktor, zestaw naczyń oraz karty do gry w V 2015.
c) 2 zestawy narzędzi oraz kolorowy elastyczny tor ze zwierzętami w V 2015
d) nowe autka 10 szt. w VI 2015
e) 2 duże gry z puzzlami: 1 zestaw dla dziewczynek i 1 dla chłopców oraz podwójne puzzle auta V-VI 2015
- wszystkim za dostarczenie zabawek na loterię fantową
- pomoc w organizacji zakończenia roku – przygotowanie ról, poczęstunku dla dzieci, piękne kwiaty dla pracowników na pożegnanie przedszkola.
Rok szkolny 2013/2014
Gr. Misie kieruje wyjątkowe podziękowane rodzicom Madzi państwu MARCIE I WOJCIECHOWI RYBKA za zasponsorowanie dużej zabawki kuchni z grillem, która posłuży wszystkim dzieciom oraz zestawu 10 pacynek do teatrzyku za sumę 1003 zł. Zabawki podarowane umilą wspólny czas i zabawę w przedszkolu. Bardzo dziękujemy.
Misie dziękują również wszystkim rodzicom za pomoc w zakupie zabawek do grupy w II oraz V 2014 poprzez udział w akcjach zdjęć oraz kiermaszach prac dzieci, w tym szczególnie mamie Kuby p.Justynie Borkiewicz.
Dzięki wsparciu rodziców w roku szkolnym 2013/2014 do grupy misie zakupiono:
+ 2 zestawy klocków drewnianych
+ zabawkę garaż
+ klocki zoo zwierzaki
+ duży teatr drewniany
+ zestaw 5 pacynek
+ warsztat narzędziowy
+ instrumenty muzyczne
Dziękujemy też mamie Poli za zakup do grupy nowej lalki do zabawy.
Zabawki posłużą dłuższy czas wszystkim dzieciom podczas zajęć, zabaw wspólnych, zabaw dowolnych w grupie. Dziękujemy.
Panu W. Rybce za podarowanie środków chemicznych grupie I "Misie".
Rok szkolny 2012/2013
Pani I. Gazdeckiej za zakup pojemników na zabawki, artykułów piśmienniczych oraz zabawek do grupy "Słoneczka".
Panu P. Tomczakowi za ofiarowanie materiałów piśmienniczych do grupy "Słoneczka".
Panu M. Tarasiewiczowi za pomoc w prowadzeniu strony internetowej przedszkola.
Panu K. Kubiakowi za fotografowanie podczas uroczystego otwarcia przedszkola.
Panu A. Małyska za pomoc w wykonaniu sztandaru przedszkola.
Panu W. Piechurze za ofiarowanie monitora.
Panu M. Kuliberdzie za ofiarowanie drzewek ozdobnych do ogrodu przedszkolnego.
Nauczycielki grupy integracyjnej "Motylki" dziękują Rodzicom za przyczynienie się do zakupu: drogi do budownia wraz z siedmioma autami, kompletu naczyń do kącika kuchnia za pieniądze ofiarowane przez rodziców podczas zebrania.
Nauczycielki grupy "Motylki" składają podziękowania dla pani Izy W. - mamy absolwenta - Mikołaja za podarowanie kartek do rysowania.
Panu A. Żyle za podarowanie gier edukacyjnych, książek oraz zabawek do grupy "Słoneczka".
Pani M. Michalskiej za ofiarowanie zabawek do grupy I.
Panu R. Matusiakowi za zakup dużej tablicy korkowej, która przeznaczona jest do prezentacji prac dzieci z grupy VI - integracyjnej "Motylki".
Państwu S. i K. Żurawskim za podarowanie kącika kuchnia do grupy VI "Motylki".
Nauczycielki grupy III "Kwiatuszki" dziękują paniom: A. Jaźwiec, M. Jurek, J. Maciszewskiej, I. Madej za "odswieżenie" i ubranie lalek.
Nauczycielki grupy III "Kwiatuszki" dziękują w imieniu dzieci za przekazanie zabawek (klocki, lalki, układanki ...) pani R. Bąk, A. Szewczyk, K. Strzeleckiej, M. Jurek, I. Miszewskiej oraz A. Jaźwiec.
Dziękujemy pani W. Ruszczyńskiej i R. Tabor za przekazanie dzieciom z grupy III "Kwiatuszki" czasopism dla dzieci.
Dzieci z grupy III "Kwiatuszki" dziekują pani A. Grobelnej za piekne puzzle i pani I. Madej za ofiarowane zabawki (koparka, helikopter, samolot...).
Nauczycielki grupy II "Kwiatuszki" dziekują Rodzicom: pani M. Tarczyńskiej i M. Ziętali za wzbogacenie grupy w nowe zabawki oraz pojemniki na zabawki.
Nauczycielki grupy I "Słoneczka" dziekują panu M. Tarasiewiczowi za ofiarowanie komputera.
Dyrekcja przedszkola składa podziękowania dla Nadleśnictwa Kolumna za ofiarowanie krzewów ozdobnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013
Administratorem danych osobowych jest Przedszkole Publiczne Nr 4, ul. Łączna 1, 98-100 Łask. Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody w celach: udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w mailu, komunikacji mailowej oraz dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń (do czasu ich przedawnienia wynikającego z przepisów prawa). Podanie danych jest dobrowolne, ale brak ich podania uniemożliwia dalszą komunikację. Dane mogą być ujawniane podmiotom świadczącym dla nas usługi (np. hostingodawca). Posiadają Państwo prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych oraz wniesienia sprzeciwu. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna na stronie www.pp4lask.com.pl