Motylki gr VII

motylki

2023/2024 uczęszcza - 21 dzieci w tym 3 dzieci o potrzebie kształcenia specjalnego. W grupie realizowane jest roczne przygotowanie przedszkolne.

Grupa funkcjonuje w godzinach 7.30 – 15.30. W godzinach 6.30 – 7.30 dzieci przebywają w grupie III „Wiewióreczki”, natomiast od 15.30 do 16.30 dzieci przebywają w grupie I „Biedronki”.

W grupie obowiązuje KODEKS PRZEDSZKOLAKA, który wpływa na kształtowanie zasad, dobrych nawyków zachowania i współżycia z otoczeniem. Każdego dnia dzieci uczą się nowych rzeczy, zdobywają doświadczenia, rozwijają się – dorastają.

Programy realizowane w ciągu roku szkolnego to:

• • Program wychowania przedszkolnego W. Żaby- Żabińskiej, W. Majewskiej i R. Paździo.
  • • Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku im. Leśne Skrzaty - R. Pacuszki
  • • Bezpieczny przedszkolak” - program profilaktyczny - D. Łubisz
  • • Program działań profilaktyczno - ekologicznych Eko Skrzaty w pracowni pod chmurką - D. Łubisz, P. Borycka
  • • Program orientacji zawodowej w przedszkolu „ Poznajemy zawody naszych rodziców” - A. Bartos
  • • Program ekologiczny: „Czyste powietrze wokół nas”

Wdrażamy zasady współżycia w grupie, uczymy samodzielności oraz wzajemnej komunikacji. Podczas zajęć uczymy wierszy, piosenek i tańców; zachęcamy do wykonywania prac plastycznych różnymi technikami Przedszkolaki chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Dwa razy tygodniu tj. w środy i czwartki „Motylki” uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego. We wtorki i środy są zajęcia z religii. Dla dzieci zostały w sali zorganizowane kąciki tematyczne: przyrodniczy, książki, plastyczny, artystyczny gier i puzzli, majsterkowicza, a także odpoczynku i relaksu do indywidualnego wykorzystania podczas zabaw dowolnych.

Dzieci niepełnosprawne mają dostosowane do swoich potrzeb i możliwości metody i formy pracy.  Nauczycielki prowadzą z nimi indywidualne zajęcia korekcyjno – kompensacyjne i rewalidacyjne oparte na Indywidualnych Programach Edukacyjno – Terapeutycznych. W codziennej pracy w grupie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych zostały zaakceptowane przez swoich kolegów, które często im pomagają i opiekują się nimi.

Wychowawczynie: mgr Renata Pacuszka, mgr Julita Wągrowska i mgr Kamila Rzeźniczak - nauczycielka wspierająca.

motylki szlaczek

motylki