Przedszkole Publiczne Nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku

Przedszkole Publiczne Nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku mieści się w nowym, przestronnym budynku, malowniczo położonym w zalesionej dzielnicy miasta. Obiekt przedszkolny przeznaczony jest dla 195 dzieci i przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych (gabinety terapeutyczne, toalety, podjazd). Teren przedszkola jest ogrodzony, a duży ogród przedszkolny bogaty w zieleń i wyposażony w bezpieczne sprzęty zapewnia dzieciom możliwość aktywności na świeżym powietrzu. W przedszkolu znajduje się osiem przestronnych, słonecznych sal zajęciowych z łazienkami. Każda sala wyposażona jest w kolorowe meble, kąciki tematyczne, pomoce dydaktyczne, akcesoria artystyczne oraz zabawki posiadające niezbędne atesty oraz certyfikaty. Przestronny hol wykorzystywany jest do organizowania uroczystości i imprez przedszkolnych. Do dyspozycji dzieci jest także przestronna i estetyczna szatnia.

Kadra pedagogiczna składa się z doświadczonych nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz nauczycieli specjalistów: oligofrenopedagog, logopeda, psycholog, pedagog szkolny, pedagog specjalny, rehabilitant, fizjoterapeuta. Nauczyciele czują się współodpowiedzialni za efekty pracy przedszkola.

Bardzo cenna dla przedszkola jest duża aktywność rodziców, którzy angażują się w promocję przedszkola w środowisku lokalnym, organizują kiermasze świąteczne, współuczestniczą w organizowaniu uroczystości przedszkolnych, festynu rodzinnego oraz realizacji programów edukacyjnych. Jednocześnie mogą liczyć na pomoc dyrektora i nauczycieli w postaci porad i konsultacji oraz organizowanych w placówce różnych form doskonalenia dla rodziców. Organizowana jest pomoc dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej.

Przedszkole współpracuje z wieloma instytucjami w środowisku lokalnym, dzięki czemu wspomaga rozwój dzieci. Bardzo ważną formą współpracy ze środowiskiem lokalnym jest udział dzieci i rodziców oraz nauczycieli w akcjach ekologicznych i charytatywnych.

Działalność dydaktyczno – wychowawcza przedszkola dokumentowana jest w postaci kroniki, strony internetowej oraz sprawozdań z prowadzonych działań.