dni otwarte funduszy europejskich

W naszym przedszkolu w dniach 07- 11 maja był realizowany cykl zajęć pod hasłem ,,Przedszkolak mały Europejczyk”. Dzieci poznawały wybrane kraje europejskie. Określały ich położenie na mapie Europy. Poznawały stolice, flagi, zwyczaje i ciekawostki kulinarne. Dzieci dowiadywały się, jak brzmią zwroty grzecznościowe, kolory oraz liczebniki w innych językach. Każda grupa organizowała gazetkę tematyczną pt. ,,Migawki z podróży po Europie”. Przedszkolaki w formie plastycznej przedstawiały zabytki, kulturę, krajobraz wybranego kraju europejskiego. Uwieńczeniem tej tematyki była ogólnoprzedszkolna impreza ,,Przedszkolak – Europejczykiem”. Każda z grup przedstawiała przygotowany program artystyczny. Były wiersze i piosenki o Polsce ,,Jestem Polką i Polakiem”, ,,Piosenka patriotyczna” oraz taniec ,,Wiosenna Poleczka”. Grupy młodsze zaprezentowały piosenkę o Danii - ,,Klocki Lego” oraz taniec ,,Polka czeska”. Był również ,,Taniec Irlandzki, ,,Taniec Hiszpański”, oraz taniec do muzyki austriackiego kompozytoraJohanna Straussa ,,Nad pięknym modrym Dunajem”. Starszaki zaśpiewały piosenkę ,,Francja to wielka przygoda”. Każda z grup miała przygotowane stroje charakterystyczne dla danego kraju. Między występami dzieci były zagadki i quizy utrwalające wiedzę o Europie. Wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach pochodzących z Francji - ,,Wyszły w pole kurki trzy” oraz ,,Kaczuszki”. Na zakończenie imprezy każda z grup otrzymała nagrody pozyskane z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce przez nauczycielki – Dorotę Łubisz i Elżbietę Zalewską. Dzień 11 maja był dniem otwartym dla gości. Na naszą imprezę przybyli licznie rodzice. Bardzo podobały im się występy dzieci, piękne stroje i dekoracje. Podziwiali dzieci za ich wiedzę o Europie. Nasze przedszkole uczestniczyło w V Ogólnopolskich Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w Łasku. Dzieci z grupy II - ,,Jagódki” zaprezentowały taniec ,,Wiosenna Poleczka”, a dzieci z grupy VI - ,,Muchomorki” przedstawiły ,,Taniec Hiszpański”.

Jesteśmy przekonani, że działania te wpłyną na rozbudzenie zainteresowań dzieci krajami Unii Europejskiej oraz na kształtowanie postawy szacunku dla wszystkich ludzi.

Dorota Łubisz, Elżbieta Zalewska

Zapraszamy rodziców dzieci nowoprzyjętych

do Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku

na zebranie informacyjne

w dniu 18 czerwca 2018 roku ( poniedziałek)

o godzinie 16.30.

Prosimy o zabranie:

- dowodu osobistego,

- adres e-mail,

- 13 zł na kartę do czytnika.

dni otwarte funduszy europejskich

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy do odwiedzenia Przedszkola Publicznego Nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku.

W dniu 11 maja 2018 roku na Odwiedzających czekają:

1. Występy dzieci – od godz. 9.30
  2. Wystawy prac dzieci – prace plastyczne związane z Unią Europejską
  3. Wspólny spacer po przedszkolu.

Serdecznie zapraszamy w godzinach od 9.30 do 14.00 !!!!

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2018/2019

Po pierwszym etapie rekrutacji Przedszkole Publiczne nr 4 w Łasku

dysponuje 2 wolnymi miejscami na rok szkolny 2018/2019.

W dniach od 14 maja do 18 maja 2018 można składać wnioski wraz

z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków

lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Po wypełnieniu wniosku na platformie należy wniosek wydrukować

i osobiście dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru.

Logowanie do systemu odbywa się na stronie: lask.przedszkola.vnabor.pl

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łasku im. ,,Leśne Skrzaty” już po raz trzeci zorganizowały akcję ,Pocztówka dla polskich żołnierzy w Kuwejcie” Były to prace o różnej tematyce: patriotycznej, związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Każdą akcję poprzedzały rozmowy z dziećmi o tym, jak bardzo trudna jest praca żołnierzy i jak ważne są misje w obronie pokoju. Poprzez takie akcje dzieci uczą się przynależności do swojego kraju, kultywują tradycje świąteczne, a przede wszystkim uczą się sprawiania przyjemności innym. W ramach podziękowania otrzymaliśmy od żołnierzy kartkę świąteczną z pięknymi życzeniami. Widząc ogromne zaangażowanie dzieci chcielibyśmy w przyszłości ją kontynuować.

Dorota Łubisz , Elżbieta Zalewska

pocztowka dla polskich zolnierzy od przedszkolakow p1100899

Szanowni Rodzice!

W dniu 4 kwietnia 2018 roku do godz. 15.00 zostanie podana do publicznej wiadomości przez Komisję Rekrutacyjną lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

W dniach 5 – 6 kwietnia 2018 roku do godz. 15.00 rodzic kandydata potwierdza wolę przyjęcia dziecka do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia.

Brak potwierdzenia woli jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

12 kwietnia 2018 roku zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

UWAGA - DYŻUR WAKACYJNY!

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, że Przedszkole Publiczne nr 4 w Łasku będzie pełniło dyżur wakacyjny w okresie od 2 do 31 lipca 2018r. ( tylko dla dzieci z naszego przedszkola).

Zapisu można dokonać w sekretariacie przedszkola w terminie od 3 do 27 kwietnia 2018 r. składając „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny”. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z zakładu pracy o planowanym terminie urlopu wypoczynkowego obojga rodziców.

Czyste druki dostępne są na stronie internetowej przedszkola lub w sekretariacie.

Drodzy Rodzice!

Bierzemy udział w konkursie

Uwolnij przedszkole od smogu”,

w którym możemy wygrać urządzenie do oczyszczania powietrza.

Prosimy o głosowanie na nasze przedszkole na stronie

Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku-Kolumnie Rights Reserved.