Jeżyki

Grupa VIII „Jeżyki” Nasza grupa liczy 25 dzieci w wieku 6 lat. W grupie mamy 9 dziewczynek i 16 chłopców. W tym roku szkolnym dołączyło do nas dwoje nowych dzieci, które zostały przez nas serdecznie przyjęte i bardzo szybko się zaadaptowały.

Wychowawczyniami w grupie są mgr Paulina Derewenda i mgr Dorota Łubisz.

Realizujemy następujące programy:

• „Planeta dzieci. Prawda dobro, piękno w świecie wartości” – program wychowania przedszkolnego,
  • „Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku”,
  • „Bezpieczny przedszkolak” – program profilaktyczny,
  • „Eko – skrzaty w pracowni pod chmurka” – program działań przyrodniczo – ekologicznych,
  • „Leśne Skrzaty wędrują po Polsce i innych krajach Europy” – innowacja pedagogiczna.

Nasze „Jeżyki” są bardzo ciekawe świata. Zadają mnóstwo pytań, ale również potrafią słuchać i chętnie współpracują z nauczycielkami. Każdego dnia uczymy się nowych rzeczy by osiągnąć dojrzałość do podjęcia nauki w szkole. Poznajemy litery i cyfry. Lubimy śpiewać, tańczyć i działać plastycznie. Wesołe zabawy łączymy z nauką, dzięki temu się nie nudzimy. Kiedy pogoda sprzyja wychodzimy  na świeże powietrze, spacerujemy obserwując przyrodę oraz bawimy  się w przedszkolnym ogrodzie.

Skupiamy się na tworzeniu pozytywnych relacji w naszej grupie. Staramy się, aby każde dziecko czuło się ważne i potrzebne, by znało swoje prawa, obowiązki oraz zasady zachowania się. Zaspokajamy podstawowe dziecięcych potrzeb: bezpieczeństwa i akceptacji to zadanie dla nas najważniejsze. Pragniemy wyposażyć nasze przedszkolaki w wartości uniwersalne, wiedzę i umiejętności a przede wszystkim sprawić, by obraz dzieciństwa, wspomnienie przedszkola przywoływało uśmiech na (kiedyś.... w przyszłości) już dorosłych twarzach.