Wiewióreczki

Grupa VII Wiewióreczki to my!

W roku szkolnym 2018/2019 nasza grupa liczy 20 osób: 10 chłopców i 10 dziewczynek. Wszyscy mamy po 6 lat. Jesteśmy grupą integracyjną, która wspólnie uczęszcza do przedszkola już 3 rok.

Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy na nauce, wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu swoich umiejętności i zdolności. Doskonale znamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, jesteśmy dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też malujemy, rysujemy, lepimy z plasteliny. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwanie.

W naszej sali znajdują się następujące kąciki: konstrukcyjny, kącik czytelniczy, kącik przyrodniczy, plastyczny i kącik relaksu. Mamy zatem możliwości, by w interesujący sposób spędzać tu czas.

Podstawę programową realizujemy w oparciu o program wydawnictwa Nowa Era - „Rozwój - Wychowanie - Edukacja”

Seria wspiera wszechstronny rozwój dzieci. Łączy nowoczesne rozwiązania z najlepszymi, sprawdzonymi doświadczeniami.

Realizowane są także programy własne:

• „Leśne Skrzaty przyjaciółmi przyrody”- program przyrodniczo – ekologiczny. Dzieci podczas zajęć zdobywają wiedzę na temat otaczającego środowiska, uczą się, jak o nie dbać. Organizowane są spotkania z różnymi gośćmi, konkursy, zaplanowano warsztaty metodyczne dla dzieci i rodziców. Zorganizowane zostaną również wycieczki tematyczne.
  • „Bezpieczny Przedszkolak”– program profilaktyczny. Przedszkolaki wdrażane są do bezpiecznych i właściwych zachowań w przedszkolu, domu, na ulicy.
  • Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 im. Leśne Skrzaty

Będziemy poszerzać swoją wiedzę w sposób aktywny i kreatywny wykorzystując różne metody pracy chociażby wprowadzone zostaną innowacje pedagogiczne: „Cztery żywioły, oraz „Poznajemy Europę”.

W naszej grupie odbywają się następujące zajęcia dodatkowe: język angielski dwa razy w tygodniu oraz religia również 2 razy.

Wiemy, że za rok powita nas szkoła, zatem czeka nas dużo pracy, ale dzięki naszym paniom będzie to na pewno miły czas. A rodzice, którzy chętnie współpracują i w tym roku nas nie zawiodą.

Paulina Derewenda, Małgorzata Drożdż