Wiewióreczki

Grupa Wiewióreczki liczy 20 dzieci – 11 dziewczynek i 9 chłopów. Są to pięciolatki, które uczęszczają do przedszkola drugi rok. Od nowego roku szkolnego dołączyło do nas troje nowych dzieci, ale szybko zaadaptowały się w nowym środowisku. Grupa Wiewióreczki to grupa integracyjna, do której uczęszcza 4 dzieci o specjalnych potrzebach kształcenia.

Grupa VII pracuje w godzinach 7.30 – 15.30, zarówno rano 6.30-7.30, jak i popołudniu 15.30 – 16.30 dzieci przebywają w grupie III Motylki.

Wychowawcami grupy są p. Paulina Derewenda, p. Małgorzata Drożdż oraz nauczyciel wspomagający p. Natalia Sudolska. Nauczycielki pracują na programie „Kocham Przedszkole” M.Pleskot i A. Staszewskiej – Mieszek, wydawnictwa WSiP. Oraz na programach dodatkowych, m.in.

- Bezpieczny Przedszkolak – program profilaktyczny. Przedszkolaki wdrażane są do bezpiecznych i właściwych zachowań w przedszkolu, domu, na ulicy.

- Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 im. Leśne Skrzaty

- Leśne Skrzaty – miłośnikami przyrody - program przyrodniczo – ekologiczny, w ramach którego prowadzone jest Koło Przyrodniczo – Ekologiczne. Dzieci podczas zajęć zdobywają wiedzę na temat otaczającego środowiska, uczą się, jak o nie dbać. Organizowane są spotkania z różnymi gośćmi, konkursy, zaplanowano warsztaty metodyczne dla dzieci i rodziców. Zorganizowane zostaną również wycieczki tematyczne.

W poniedziałki i środy prowadzone są zajęcia dodatkowe – język angielski, a w każdy czwartek dzieci uczestniczą w zajęciach logorytmiki.

W grupie zorganizowano kąciki tematyczne, do których dzieci maja swobodny dostęp w zależności od swoich potrzeb i zainteresowań.

Wiewióreczki to pogodne przedszkolaki, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Dlatego tez w nadchodzącym roku szkolnym nauczycielki będą starały się wypełnić dzień tak, by radosna zabawa łączyła się z edukacją, przez co dzieci zdobędą nowe wiadomości i umiejętności, rozwiną osobowość i charakter. A dobra współpraca z rodzicami, którzy zawsze są chętni i otwarci na propozycje nauczycieli na pewno w tym pomoże.

Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku-Kolumnie Rights Reserved.