Motylki

Do grupy III – integracyjnej „MOTYLKI” uczęszcza w roku szkolnym 2019/2020 - 20 dzieci 6-letnich (w tym 4- dzieci wymagających kształcenia specjalnego). Realizujemy roczne przygotowanie przedszkolne. W tym roku pracujemy w godzinach 6.30 – 15.30 , natomiast po 15.30 dzieci rozchodzą się z grupy „Biedronki”.

Przedszkolaki chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Uczestniczą w warsztatach, kiermaszach. Mają organizowane wycieczki, biorą udział w uroczystościach grupowych i przedszkolnych. Świetnie się w przedszkolu bawią ale i uczą. Malują, rysują, śpiewają, tańczą i recytują wiersze. W naszej grupie miło spędzamy czas. Ten rok będzie w szczególności poświęcony przygotowaniem dzieci do podjęcia nauki w szkole.W grupie realizowane są programy: wychowania przedszkolnego wydawnictwa Nowa Era - „Rozwój - Wychowanie - Edukacja” – A. Stalmach- Tkacz oraz K. Muchy.oraz programy własne przedszkola:

• „Bezpieczny przedszkolak” – program profilaktyczny - D. Łubisz
  • „Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku im. Leśne Skrzaty – R. Pacuszki
  • „Moja Mała Ojczyzna” – program edukacji regionalnej dla dzieci w wieku przedszkolnym – G. Knol i J. Kuśmirowskiej
  • „Poznajemy Europę” – program edukacji europejskiej – E. Zalewskiej
  • Program orientacji zawodowej w przedszkolu „ Poznajemy zawody naszych rodziców” – A. Bartos
  • „Umiem coraz więcej” – program wspomagania dzieci niepełnosprawnych w kształtowaniu czynności samoobsługowych – K. Rzeźniczak
  • „Czyste powietrze wokół nas” – program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. (SANEPID)

W grupie obowiązuje KODEKS PRZEDSZKOLAKA, który wpływa na kształtowanie zasad, dobrych nawyków zachowania i współżycia z otoczeniem.Dzieci pełnią w grupie dyżury: w łazience, przy stolikach; jest dyżurny od zadań specjalnych i samotnych zabawek. W sali są zorganizowane kąciki zainteresowań: książki, plastyczny, gier i puzzli, relaksacyjny. Dbają o swoje zdrowie myjąc zęby po śniadaniu.Dwa razy w tygodniu ( wtorek i czwartek) odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Dzieci, których rodzice wyrazili zgodę uczestniczą w zajęciach z religii (wtorek i piątek).Każdego dnia dzieci uczą się nowych rzeczy, zdobywają doświadczenia, rozwijają się – dorastają.Wychowawczynie: Renata Pacuszka, Małgorzata Makowska, Kamila Rzeźniczak, Grażyna Knol.