Motylki

MOTYLKI TO MY

Do grupy III – integracyjnej „MOTYLKI” uczęszcza w roku szkolnym 2018/2019 - 19 dzieci (w tym 3- dzieci wymagających kształcenia specjalnego). Dla dzieci jest to drugi rok edukacji przedszkolnej. W tym roku pracujemy w godzinach 7.30 – 15.30 , natomiast do 7.30 i po 15.30 dzieci schodzą się i rozchodzą w grupie „Jeżyki”.

Jesteśmy milusińskie pięciolatki. Każdego dnia odkrywamy świat zaczynając od naszego przedszkola. Lubimy bawić się zabawkami i kolorowymi klockami. Tańczymy, śpiewamy i na instrumentach pogrywamy. Czasami figlujemy i rozrabiamy. Świetnie się w przedszkolu bawimy ale i uczymy. Malujemy, rysujemy, recytujemy wiersze, poznajemy literki i cyferki. W naszej grupie miło spędzamy czas. Przedszkolaki chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym.

W grupie realizowane są programy: wychowania przedszkolnego wydawnictwa Nowa Era - „Rozwój - Wychowanie - Edukacja” – A. Stalmach- Tkacz oraz K. Muchy oraz programy profilaktyczne: „Bezpieczny przedszkolak” – program profilaktyczny; „Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 im. Leśne Skrzaty” oraz „Czerwone światło”- program przeciwdziałania agresji u dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzieci pełnią w grupie dyżury: w łazience, przy stolikach; jest dyżurny od zadań specjalnych i samotnych zabawek. W sali są zorganizowane kąciki zainteresowań: książki, plastyczny, gier i puzzli, relaksacyjny. W naszej grupie odbywają zajęcia język angielski dwa razy w tygodniu . W grupie obowiązuje KODEKS PRZEDSZKOLAKA, który wpływa na kształtowanie zasad, dobrych nawyków zachowania i współżycia z otoczeniem.

Każdego dnia dzieci uczą się nowych rzeczy, zdobywają doświadczenia, rozwijają się – dorastają.

Wychowawczynie: Renata Pacuszka, Małgorzata Makowska, Kamila Rzeźniczak, Grażyna Knol