Kwiatuszki

Grupa Kwiatuszki liczy 23 dzieci, w tym 20 dzieci sześcioletnich i 3 dzieci 5 - letnich. W grupie jest 14 chłopców i 9 dziewczynek. Grupa pracuje w godzinach 6.30 do 15.30, po 15.30 dzieci przebywają w sali Biedroneczek. Programy służące wszechstronnemu rozwojowi dzieci, realizowane w roku 2017-18 są następujące: „Od przedszkolaka do pierwszaka”, Program wychowawczy, „Bezpieczny Przedszkolak” - program profilaktyczny, Program działań przyrodniczo – ekologicznych - „Eko Skrzaty”; „Na talerzu zdrowo i kolorowo” - program promujący zdrowe, racjonalne odżywianie; „Bajki, bajeczki czytajmy dzieciom” -program rozwijania zainteresowań czytelniczych; „Rusz się zdrowo na sportowo” - program rozwoju aktywności ruchowo – fizycznej; „Mali artyści” program koła teatralnego i plastycznego; „Moja mała Ojczyzna” -program regionalny. Dzieci w grupie: zdobywają wiedzę, rozwijają się wszechstronnie, współdziałają, podejmują działania proekologiczne; uczą się  zdrowego odżywiania, rozwijają zainteresowania czytelnicze, uczestniczą w zabawach tanecznych i rytmicznych, rozwijają postawę twórczą, śpiewają piosenki, podejmują wiele działań plastycznych, poznają wiedzę na temat przeszłości, symbole narodowe, legendy, kodeks Polaka. W grupie w tym roku szkolnym zaplanowane są uroczystości, takie jak: Dzień Kropki, Dzień Przedszkolaka, Dzień Jabłka, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Czarów i Magii, Spotkanie wigilijne, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Festyn Rodzinny, Zakończenie Roku. Sala przedszkolna grupy wyposażona jest w liczne pomoce dydaktyczne, kąciki zainteresowań, takie jak np.: kącik kuchenny, czytelniczy, matematyczny, przyrody, plastyczny, gier, puzzli, klocków, misiów i lalek. Grupa objęta jest 2 razy w tygodniu zajęciami dodatkowymi tj.: językiem angielskim oraz zajęciami z religii. Dzięki współpracy z Rodzicami udaje się w grupie realizować wiele działań dodatkowych uatrakcyjniających pobyt i zabawy dzieci. Grupa otrzymała od Rodziców wiele gier i zabaw dydaktycznych, zabawek, książek oraz licznie owoców do akcji promujących zdrowe odżywianie. Rodzice wykazują ogromną codzienną pomoc, przynosząc licznie potrzebne pomoce i przybory, stroje do przedstawień, przygotowując dzieci do występów artystycznych oraz konkursów. Współpraca i codzienna wymiana doświadczeń, informacji oraz pomoc wzmacnia działania przedszkola.

Anna Piotrowska

Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku-Kolumnie Rights Reserved.