Biedronki

Grupa I Biedronki to śmiałe, zdolne i bardzo aktywne na zajęciach dzieci.
W tym roku Grupa I czynna jest w godzinach 7.30 -16.30. Rano do godziny 7.30 dzieci zbierają się w Motylkach, a w godz. 15.30 – 16.30 zapraszamy do swojej grupy dzieci z Jeżyków, Motylków i Jagódek.

Biedronki bezpiecznie i kreatywnie spędzają czas w kącikach zainteresowań, korzystają z grupowej biblioteczki. Sami spontanicznie inicjują zabawy w ulubionych kącikach zabaw, np.: konstrukcyjnym, lalek, kuchennym, manipulacyjnym, plastycznym, przyrodniczym.
W ciągu roku organizowane są dodatkowe kąciki tematyczne. Sala jest na bieżąco doposażana w niezbędne zabawki. Nauczycielki z grupy pracują w oparciu o nową podstawę programową i następujące programy: „Rozwój, Wychowanie, Edukacja”. Program wychowania przedszkolnego. Autor: Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha – program wspomagający rozwój aktywności dzieci oraz programy i projekty własne przedszkola:

• Bezpieczny przedszkolak” – program profilaktyczny
  • Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku im. Leśne Skrzaty
  • Moja Mała Ojczyzna” – program edukacji regionalnej dla dzieci w wieku przedszkolnym
  • Bajki, bajeczki czytajmy dzieciom” – program rozwijający zainteresowania czytelnicze
  • Poznajemy Europę” – program edukacji europejskiej
  • Wesoła Matematyka”
  • Czyste Powietrze Wokół Nas”
  • Zdrowo i Sportowo”
  • Magiczna moc bajek”
  • Sport i Zdrowie Leśnych Skrzatów”
  • Piękna nasza Polska cała”

Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia z języka angielskiego, religii oraz zajęcia z logorytmiki.
Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach oraz zabawach. Chętnie też zostają w przedszkolu. Starają się stosować ustalone zasady. Nawiązują kontakt z rówieśnikami i z nauczycielkami. Lubią swoje przedszkole i swoją salę. Dzieci uczestniczą chętnie w imprezach na terenie przedszkola, oczekują na nie i przeżywają je coraz bardziej świadomie.
W ciągu roku szkolnego organizowane są dla dzieci ciekawe wyjazdy i wycieczki, w których chętnie i aktywnie uczestniczą.
Corocznie organizowane są kiermasze bożonarodzeniowe i wielkanocne, a dochód z nich przeznaczony jest na finansowanie wyjazdów lub zakup zabawek.
W nowym roku szkolnym przy współpracy z rodzicami zostało zaplanowanych wiele uroczystości, imprez okolicznościowych i wycieczek.

mgr Agnieszka Stankiewicz
mgr Agnieszka Krakowiak