Biedronki

Grupa I Biedronki to grupa ze znaczną przewagą dziewczynek. Grupa prezentuje dość zróżnicowany poziom. Większość dzieci jest bardzo śmiała, zdolna i bardzo aktywna na zajęciach.

Dzieci w zdecydowanej większości zaklimatyzowały się w swojej grupie. Mają już swoje przyjaźnie, zgodnie się bawią. Sami inicjują zabawy spontaniczne w ulubionych kącikach zabaw. Wszyscy mówią do siebie po imieniu, nazywają także swoje panie oraz pracowników przedszkola. Znają zasady i reguły obowiązujące w grupie a wynikające z kodeksu przedszkolaka i stosują sie do nich. Wiedzą, jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo rówieśników podczas zabawy.
Zajęcia w Grupie Biedronki odbywają się w godzinach 7.30 – 15. 30. Rankiem, od godz. 6.30 dzieci zbierają się w Grupie Jeżyki. Realizacja podstawy programowej odbywa się w oparciu o Program Edukacji Przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci NASZE PRZEDSZKOLE.
Chętnie uczestniczą w zajęciach oraz zabawach. Chętnie też zostają w przedszkolu. Starają się stosować ustalone zasady. Nawiązują kontakt z rówieśnikami i z nauczycielkami. Są w miarę samodzielne w podejmowanych działaniach. Dzieci wskazują i rozpoznają znane, najbliższe osoby, nazywają je. Lubią swoje przedszkole i swoją salę. Bezpiecznie i kreatywnie spędzają czas w kącikach zainteresowań, korzystają z grupowej biblioteczki. Sala Biedronek jest kolorowa i cały czas wzbogacana poprzez nowe zabawki, również dzięki rodzicom dzieci.

Dzieci uczestniczą chętnie w koncertach umuzykalniających, organizowanych co miesiąc, na terenie przedszkola, oczekują na nie i przeżywają je coraz bardziej świadomie. We wrześniu uczestniczyły
w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Łasku dotyczącym bezpieczeństwa.
Grupa uczestniczyła w próbnej ewakuacji oraz w spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w takich zajęciach, jak, np. wykonanie samodzielnie kanapek, sałatki owocowej, warzywnej. Biedronki wspaniale przeżywają zajęcia otwarte z udziałem rodziców, gdzie wspólnie wykonują WARZYWNE KUKIEŁKI, bawiły się wraz z obecnymi rodzicami na BALU HALLOWEENOWYM, czy też przeżywały swój BAL ANDRZEJKOWY I ANDRZEJKOWE WRÓŻBY. Ciekawym akcentem są spotkania podczas zajęć kreatywnych z przedstawicielkami Stowarzyszenia SZUFLANDIA, gdzie oprócz zabaw dzieci wykonują prace plastyczne.
Aktywnie uczestniczą w uroczystościach i zabawach wynikających z kalendarza przedszkola.
Miesiąc grudzień to czas na SPOTKANIA Z MIKOŁAJEM, JASEŁKA. Wspólnie wraz z rodzicami, to czas na wykonanie ozdób na choinkę na Placu 11 listopada.
W ciągu roku szkolnego organizowane są dla dzieci ciekawe wyjazdy i wycieczki, w których chętnie uczestniczą.

Agnieszka Stankiewicz
Marzena Wielebińska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z życia grupy :)

• 1510510200661
  • IMG_20170919_093244
  • IMG_20170925_101832
  • IMG_20170927_132540
  • IMG_20171004_100732
  • IMG_20171017_093537
  • IMG_20171120_100426
  • IMG_20171120_100940
Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku-Kolumnie Rights Reserved.