Biedronki

Grupa I Biedronki to grupa ze znaczną przewagą dziewczynek. Grupa prezentuje dość zróżnicowany poziom. Dzieci są śmiałe, zdolne i bardzo aktywne na zajęciach.
W tym roku Grupa I czynna jest w godzinach 7.30 -15.30. Rano do godziny 7.30 oraz po południu, w godzinach 15.30 – 16.30 dzieci zbierają się w grupie „Jeżyki”.

Dzieci w zdecydowanej większości zaklimatyzowały się w swojej grupie. Po trzech latach spędzonych razem mają już swoje przyjaźnie. Bezpiecznie i kreatywnie spędzają czas w kącikach zainteresowań, korzystają z grupowej biblioteczki. Sami inicjują zabawy spontaniczne w ulubionych kącikach zabaw, np.: konstrukcyjnym, lalek, kuchennym, manipulacyjnym, plastycznym, przyrodniczym. W ciągu roku organizowane są dodatkowe kąciki tematyczne. Sala została w dużym zakresie doposażona w zabawki, klocki i pomoce dydaktyczne dzięki rodzicom - poprzez dary lub zakup z funduszy grupy.

Nauczycielki z grupy pracują w oparciu o nową podstawę programową i następujące programy: „Rozwój, Wychowanie, Edukacja”. Program wychowania przedszkolnego. Autor: Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha – program wspomagający rozwój aktywnościdzieci, program wychowawczy, profilaktyczny i „Wesoła Matematyka” .
Dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) odbywają się zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia z logorytmiki.
Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach oraz zabawach. Chętnie też zostają w przedszkolu. Starają się stosować ustalone zasady. Nawiązują kontakt z rówieśnikami i z nauczycielkami. Są w miarę samodzielne w podejmowanych działaniach. Wskazują i rozpoznają znane, najbliższe osoby, nazywają je. Lubią swoje przedszkole i swoją salę. Dzieci uczestniczą chętnie w koncertach umuzykalniających, organizowanych co miesiąc, na terenie przedszkola, oczekują na nie i przeżywają je coraz bardziej świadomie. We wrześniu uczestniczą w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Łasku dotyczącym bezpieczeństwa.
W ciągu roku szkolnego organizowane są dla dzieci ciekawe wyjazdy i wycieczki, w których chętnie i aktywnie uczestniczą.
W nowym roku szkolnym przy współpracy z rodzicami zostało zaplanowanych wiele uroczystości, imprez okolicznościowych i wycieczek.

mgr Agnieszka Stankiewicz
mgr Agnieszka Krakowiak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z życia grupy :)

• 20180910_204238