Jagódki

Witamy w grupie „Jagódki”

Z wielką radością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.

W tym roku pracujemy w godzinach 7.30 – 15.30 , natomiast do 7.30 i po 15.30 dzieci schodzą się i rozchodzą w grupie „Jeżyki”.

Nasza grupa składa się głownie z czterolatków w tym 3 trzylatków. Dla części grupy jest to drugi rok edukacji przedszkolnej. Nasza grupa liczy 25 dzieci w tym 13 dziewczynek i 12 chłopców.

Od początku roku szkolnego poznajemy przedszkole, pracujemy nad adaptacją, zawieramy nowe znajomości oraz uczymy się zasad współżycia w grupie, podpisaliśmy kontrakt grupowy. Dużo czasu  spędzamy na wspólnej zabawie, pamiętając również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. W naszej grupie uczymy się przede wszystkim zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki oraz porządek a także zjadać posiłki. W naszej sali znajdują się następujące kąciki: konstrukcyjny, kącik czytelniczy, kącik przyrodniczy, plastyczny i kącik relaksu .

W grupie realizowany jest program wychowania przedszkolnego wydawnictwa Nowa Era : „Zbieram, poszukuję, badam” – program edukacji przedszkolnej autorstwa Doroty Dziamskiej oraz Marzeny Buchmat; oraz programy profilaktyczne: „Bezpieczny przedszkolak” – program profilaktyczny; „Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 im. Leśne Skrzaty”. Dzieci z grupy Jagódki pracują na ksiażkach z serii "Entliczek" jest to tradycyjna organizacja treści z nowymi, świeżymi rozwiązaniami, dla 3-, 4- latków. Kształtuje umiejętności niezbędne do osiągnięcia gotowości szkolnej już od najmłodszej grupy wiekowej, a ciekawa szata graficzna inspiruje i zachęca do samodzielnej pracy. Ponad to w grupie będzie realizowany program nauki czytania metodą Domana czyli metodą czytania globalnego. Docelowo metodę Glenna Domana stosuje się by w jak najbardziej optymalny sposób stymulować wrodzony potencjał mózgu, oraz aby rozwijać inteligencję małego dziecka. Doman wychodził bowiem z założenia, że im wcześniej rozpocznie się proces nauczania szkraba, tym będzie on efektywniejszy, szybszy i łatwiejszy, w póżniejszych etapach nauki. Dzieci również będą na co dzień obcowały z językiem angielskim w formie krótkich, prostych poleceń czy też zabaw dydaktyczno - ruchowych.

Wychowawczynie: mgr Marzena Wielebińska, mgr Elżbieta Zalewska.