Jagódki

Witamy w grupie „Jagódki”

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny i bardzo się cieszymy, że znów jesteśmy razem. W naszej grupie jest 12 dziewczynek i 13 chłopców.

Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się  wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu swoich umiejętności i zdolności.

Podstawę programową realizujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego ,,Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości” - Jolanty Wasilewskiej.

Będziemy również poszerzać swoją wiedzę o inne programy, a mianowicie:

• Leśne Skrzaty wędrują po Polsce i innych krajach Europy
  • Piękna nasza Polska cała
  • Ekoskrzaty w pracowni pod chmurką
  • Bezpieczny przedszkolak – program profilaktyczny
  • Program wychowawczy Przedszkola Publicznego nr 4
  • Przygoda z językiem angielskim
  • Wyzwania Teodora
  • Sport i zdrowie Leśnych Skrzatów

Już jesteśmy starszakami, przygotowujemy się do podjęcia nauki w szkole. Poznajemy i utrwalamy litery, czytamy sylaby oraz wyrazy utworzone z poznanych liter.

Ćwiczymy słuch fonematyczny, czyli dzielimy wyrazy na sylaby i głoski, scalamy wyrazy z sylab i głosek. Wyodrębniamy wyrazy w zdaniu. Uczymy się pisać literek, a że jest to bardzo trudna umiejętność, zaczynamy od pisania po śladzie i po kropkach.

Liczymy, poznajemy cyfry, dodajemy i odejmujemy na liczmanach. Utrwalamy pojęcia: prawa strona ciała, lewa strona ciała.

Poszerzamy swoją wiedzę przyrodniczą, poznajemy otaczający nas świata, uczymy się zasad bezpieczeństwa i zgodnego współdziałania. Jesteśmy już bardzo samodzielni, szanujemy swoje książki, sprzątamy zabawki w naszej sali. Dbamy o dobry klimat w grupie, aby było nam miło i wesoło.

E. Zalewska, A. Bartos