Dyżur wakacyjny - terminy dyżuru, składanie wniosków

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym rodzic może skorzystać z opieki dla dziecka świadczonej przez przedszkole pełniące dyżur wakacyjny.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 24/2020 Burmistrza Łasku z dnia 6 lutego 2020 roku harmonogram dyżurów w okresie wakacji na rok szkolny 2019/2020 przedstawia się w sposób następujący:

LIPIEC
1 – 31 lipca 2020r. - Przedszkole Publiczne nr 1
1 – 31 lipca 2020r. - Przedszkole Publiczne nr 4
1 – 17 lipca 2020r. - Przedszkole Publiczne nr 3
20 – 31 lipca 2020r. - Przedszkole Publiczne nr 5

SIERPIEŃ
3 – 14 sierpnia 2020r. - Przedszkole Publiczne nr 5
3 – 31 sierpnia 2020r. - Przedszkole Publiczne nr 6

Zgłoszenia należy dokonywać w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza, bez względu na to, do którego przedszkola dziecko będzie uczęszczało w czasie wakacji. Zgłoszenia należy dokonywać w terminie 1 kwietnia – 4 maja br., poprzez złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny wraz z zaświadczeniem z zakładu pracy o planowanym terminie urlopu wypoczynkowego obojga rodziców. Druki wniosków są dostępne na stronie internetowej przedszkola oraz w budynku przedszkola w godzinach 8.00 – 13.00 (na stoliku w przedsionku przedszkola).

Sposób składania wniosku o przyjęcie na dyżur wakacyjny:

1. Elektronicznie - na adres e-mail przedszkola, do którego dziecko uczęszcza – Przedszkole Publiczne nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. Osobiście -  wypełniony druk wraz ze stosownymi zaświadczeniami należy wrzucić do skrzynki na korespondencję, która znajduje się w przedsionku przedszkola. Osobistego złożenia wniosku można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 13.00.

W przypadku, gdy Rodzice nie dokonają zgłoszenia na opiekę w miesiącach wakacyjnych i nie złożą wniosku wraz z deklaracją woli zapisu w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza, w wyżej wyznaczonych terminach - będą musieli sami zadbać o organizację opieki dla swojego dziecka. Objęcie dziecka opieką w przedszkolu będzie możliwe tylko w przypadku, gdy przedszkole będzie dysponowało jeszcze wolnym miejscem.

Załączniki:

Dyżur wakacyjny - Regulamin / Harmonogram

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny.

Upoważnienie do odbioru dziecka

Zaświadczenie o korzystaniu z urlopu wypoczynkowego - umowa o pracę

Zaświadczenie o korzystaniu z urlopu wypoczynkowego - działalność gospodarcza

Deklaracja woli zapisu na dyżur wakacyjny