Muchomorki

GRUPA VI „MUCHOMORKI”

Do grupy VI „Muchomorki” w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczają dzieci w wieku czterech i pięciu lat. W tym roku oddział VI otwarty jest w godzinach 7.30 -15.30, rano do godziny 7.30 dzieci zbierają się w grupie „Kwiatuszki” a po godzinie 15.30 dzieci można odbierać z grupy „Biedroneczki”.

Nauczycielki z grupy pracują w oparciu o nową podstawę programową i następujące programy: „Nasze przedszkole 2017” M.Kwaśniewska, W.Żaba- Żabińska, program własne wychowawczy, profilaktyczny, „Mali Artyści czyli między nami Muchomorkami” i „Wesoła Matematyka”

W naszej sali znajdują się kąciki: konstrukcyjny, warsztat, lalek, fryzjerski, manipulacyjny, plastyczny, przyrodniczy. W ciągu roku organizowane są dodatkowe kąciki tematyczne. Sala została w dużym zakresie doposażona w zabawki, klocki i pomoce dydaktyczne dzięki rodzicom poprzez dary lub zakup z funduszy grupy.

W nowym roku szkolnym przy współpracy z rodzicami zostało zaplanowanych wiele uroczystości, imprez okolicznościowych i wycieczek, w pierwszym półroczu dwa wyjazdy do teatru, do sali zabaw „Agatka”, zabawy andrzejkowe, spotkanie z Mikołajem, dzieci przygotowują Jasełka dla gości zaproszonych i przedszkolaków, uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W drugim półroczu zaplanowano dwa wyjazdy do teatru , Ceramilandii, wyjazd do kina, „Piżamo Party”, zabawy sportowe na orliku, zabawy z rodzicami w terenie, połączone z ogniskiem z okazji ich święta, Dzień Dziecka wycieczka na lotnisko, udział w zabawach integracyjnych przedszkola, zajęcia otwarte i wiele jeszcze innych na terenie przedszkola. Rodzice w ramach cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedzają grupę i czytają bajki, wierszyki lub opowiadają ciekawe legendy.

W grupie dodatkowo w każdą środę o godzinie 12.30 prowadzone są zajęcia plastyczno- techniczne w ramach programu „Mali Artyści czyli miedzy nami Muchomorkami”, w każdy piątek o godzinie 13.00 zajęcia z logorytmiki. Zaplanowano cztery spotkania z rodzicami w ramach warsztatów matematycznych „Wesoła matematyka” – zabawy z wykorzystaniem pomocy codziennego użytku i konstruowanie gier matematycznych. Dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) odbywają się zajęcia z języka angielskiego.

• DSC02432
  • DSC02539
  • DSC02639
  • DSCN0077
  • P1030138
  • P1030399
  • P1030494
  • P1040277
  • P1300668
  • P1310822
  • P1310837
  • P1330154
  • P1330168
Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku-Kolumnie Rights Reserved.