Muchomorki

Do najstarszej grupy VI „Muchomorki” w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczają dzieci w wieku sześciu lat. W tym roku oddział VI otwarty jest w godzinach 7.30 -15.30, rano do godziny 7.30 dzieci zbierają się w grupie „Jeżyki” a po godzinie 15.30 dzieci można odbierać z grupy „Kwiatuszki”.

Nauczycielki z grupy pracują w oparciu o nową podstawę programową i następujące programy:

• „Wokół przedszkola” program wychowania przedszkolnego oparty na warstwicowej koncepcji Stefana Kunowskiego autorstwa: M.Kwaśniewska, J. Lendzian, W.Żaba- Żabińska

Oraz programy własne przedszkola:

• „Bezpieczny przedszkolak” – program profilaktyczny - D.Łubisz
  • „Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku im. Leśne Skrzaty – R.Pacuszki
  • „Moja Mała Ojczyzna” – program edukacji regionalnej dla dzieci w wieku przedszkolnym – G.Knol i J.Kuśmirowskiej
  • „Bajki, bajeczki czytajmy dzieciom” – program rozwijający zainteresowania czytelnicze – A.Kranas
  • „Eko Skrzaty” – program działań przyrodniczo – ekologicznych D.Łubisz
  • „Poznajemy Europę” – program edukacji europejskiej – E.Zalewskiej
  • „Muchomorki to mali Artyści” – J.Kuśmirowskiej
  • „Wesoła Matematyka” – J.Kuśmirowskiej

W naszej sali znajdują się kąciki: konstrukcyjny, warsztat, lalek, fryzjerski, manipulacyjny, plastyczny, przyrodniczy oraz czytelnia. W ciągu roku organizowane są dodatkowe kąciki tematyczne. Sala została w dużym zakresie doposażona w zabawki, klocki i pomoce dydaktyczne dzięki rodzicom poprzez dary lub zakup z funduszy grupy.

W nowym roku szkolnym przy współpracy z rodzicami zostało zaplanowanych wiele uroczystości, imprez okolicznościowych i wycieczek, w pierwszym półroczu dwa wyjazdy do teatru, do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie pt: „Calineczka”, na lotnisko w Łasku, do kina Tomi w Pabianicach na film pt: „Biały Kieł”, do fabryki bombek, spotkanie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w celu obejrzenia stroju regionalnego i wykonanie pracy plastycznej, zabawy andrzejkowe, spotkanie z Mikołajem, wspólne pieczenie ciasteczek z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Przygotowują uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości dla gości zaproszonych i przedszkolaków, w drugim półroczu uroczystość z okazji Dnia Kobiet, uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W drugim półroczu zaplanowano również wyjazd do teatru Arlekin, wyjazdy: do Fabryki Czekolady, do Planetarium, na „Zielone Przedszkole”, do ZOO we Wrocławiu (na zasadzie dziecko z rodzicem), zabawy sportowe na orliku, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, udział w zabawach integracyjnych przedszkola, zajęcia otwarte i wiele jeszcze innych na terenie przedszkola. 18.06.2019r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem przedszkola. Rodzice w ramach cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedzają grupę i czytają bajki, wierszyki lub opowiadają ciekawe legendy.

W pierwszym półroczu odbędą się warsztaty „Boże Narodzenie”, w drugim półroczu – „Wielkanoc” w celu pozyskiwania środków na dalsze doposażenie grupy.

Dzieci z grupy „Muchomorki” występowały w poprzednich latach podczas konkursów tanecznych, reprezentowały przedszkole na Dniach Unii Europejskiej, Jarmarku itp. Również w tym roku szkolnym przygotowują nowe układy taneczne. Już 1 września 2018r. można było obejrzeć występ dzieci podczas I Festiwalu Sztuki „Pociąg do Kolumny”

W grupie dodatkowo w każdą czwartek o godzinie 12.30 prowadzone są zajęcia plastyczno- techniczne w ramach programu „Muchomorki to mali Artyści,” zajęcia z logorytmiki. Zaplanowano spotkania z rodzicami w ramach warsztatów matematycznych „Wesoła matematyka” – zabawy z wykorzystaniem pomocy codziennego użytku i konstruowanie gier matematycznych. Dwa razy w tygodniu (poniedziałek i wtorek) odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Dzieci, których rodzice wyrazili zgodę uczestniczą w zajęciach z religii (poniedziałek i środa).