Misie

GRUPA „MISIE” dzieci 3-4 letnie.

Grupa liczy 24 dzieci, 12 dziewczynek i 12 chłopców. Do grupy uczęszcza 17 trzylatków i 7 czterolatków. Dzieci chodzą  do naszego przedszkola pierwszy rok. Godziny pracy grupy: codzienne od 7.30 do 15.30. dzieci zbierają się i rozchodzą w grupie „Motylki”.

W grupie realizowany jest program edukacji przedszkolnej „ Nasze przedszkole” jest on zgodny z nową Podstawą Programową. Dzieci pracują na zestawie książek dla 3-latków „Kolorowy start”. W naszej grupie realizowane są również programy: „Bezpieczny przedszkolak”, „Na talerzu zdrowo i kolorowo”, Bajki, bajeczki…czytamy dzieciom”, „Leśne Skrzaty – miłośnikami przyrody” i „Matematyka na wesoło”.

W grupie „Misie” prowadzone są zajęcia dodatkowe w ramach podstawy programowej dwa razy w tygodniu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego: we wtorek i piątek od godziny 11.00 do 11.30. W każdy piątek Misie bawią się również na zajęciach dodatkowych z Logorytmiki które odbywają się o godzinie 12.30 i są finansowane przez rodziców.

Nasza sala wyposażona jest w meble dostosowane do wzrostu i wieku dzieci, każde dziecko posiada indywidualną półeczkę ze znaczkiem w sali, szatni oraz wieszaczek na ręcznik w łazience. W grupie jest wiele pomocy dydaktycznych oraz kącików zainteresowań do których dzieci mają swobodny dostęp i mogą z nich korzystać w zależności od swoich potrzeb. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszy się kącik relaksacyjny który zgodnie z potrzebami grupy został zorganizowany w dwóch miejscach. Dzieci do swojej dyspozycji mają indywidualne podpisane poduszki oraz dużą relaksacyjną piłkę.

W roku szkolnym 2017/2018 planowane są uroczystości:

W listopadzie – Andrzejkowe spotkanie z wróżbami.

W grudniu -Wyjazd do kina, Pasowanie na przedszkolaka, Spotkanie wigilijne.

W styczniu – Bal karnawałowy oraz Dzień Babci i Dziadka.

W maju – Dzień Mamy i Taty – wspólne zabawy z rodzicami.

W czerwcu – Festyn Rodzinny.

Misie bardzo dziękują wszystkim Rodzicom za dotychczasową pomoc dla grupy oraz liczą na dalszą współpracę.

Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku-Kolumnie Rights Reserved.