^Powrót na górę

Aktualności

Obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łaskowi

Przedszkole Publiczne nr 4 aktywnie włączyło się do obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łaskowi. W głównym korytarzu przedszkola powstała gazetka ścienna, przedstawiająca historię naszego miasta. Do użytku rodziców i dzieci oddana została gra planszowa pt. " Wędrówka po Łasku". Ma ona za zadanie przedstawić i zapoznać graczy z miejscami charakterystycznymi dla Łasku. Na planszy znajdują się ponumerowane pola, za którymi kryją się miejsca wraz z ich zdjęciami, np. Ogród Różany, Skate Park, Kolegiata, Urząd Miasta. W momencie, gdy gracz stanie na którymś z nich, będzie mógł przeczytać krótki opis tego miejsca lub rozwiązać zagadkę z nim związaną oraz otrzyma dodatkowe polecenie do wykonania, np. dodatkowy rzut kostką lub utrata kolejki. Tak jak dzieje Łasku bywały zawiłe, tak i podczas gry można napotkać na różne przeszkody ;) W ramach dalszych obchodów dzieci wykonają jeszcze prace przedstawiające herb Łasku, zaś we wrześniu powstanie gazetka na tablicy głównej w przedszkolu pt. „ŁASK DAWNIEJ I DZIŚ”. W trakcie przygotowywania jest również gra terenowa dla dzieci oraz rodziców, mająca zachęcić do zwiedzenia niektórych z charakterystycznych dla Łasku miejsc.

Zdjecie gry planszowej

M.W, A.B, J.K., R.P.

Dyżur wakacyjny 2022

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym rodzic może skorzystać z opieki dla dziecka świadczonej przez przedszkole pełniące dyżur wakacyjny.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 34/2022 Burmistrza Łasku z dnia 31 stycznia 2022 roku harmonogram dyżurów w okresie wakacji na rok szkolny 2021/2022 przedstawia się w sposób następujący:

LIPIEC
1 – 31 lipca 2022r. - Przedszkole Publiczne nr 1
1 – 31 lipca 2022r. - Przedszkole Publiczne nr 3
1 – 31 lipca 2022r. - Przedszkole Publiczne nr 4

SIERPIEŃ
1 – 31 sierpnia 2022r. - Przedszkole Publiczne nr 5
1 – 31 sierpnia 2022r. - Przedszkole Publiczne nr 6

Zgłoszenia należy dokonywać w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza, bez względu na to, do którego przedszkola dziecko będzie uczęszczało w czasie wakacji. Zgłoszenia należy dokonywać w terminie 1 kwietnia – 30 kwietnia br., poprzez złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny wraz z zaświadczeniem z zakładu pracy o planowanym terminie urlopu wypoczynkowego obojga rodziców. Druki wniosków są dostępne na stronie internetowej przedszkola oraz w sekretariacie przedszkola. 

Sposób składania wniosku o przyjęcie na dyżur wakacyjny:

  1. Elektronicznie - na adres e-mail przedszkola, do którego dziecko uczęszcza – Przedszkole Publiczne nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. Osobiście - wypełniony druk wraz ze stosownymi zaświadczeniami należy dostarczyć do sekretariatu przedszkola od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00.

W przypadku, gdy Rodzice nie dokonają zgłoszenia na opiekę w miesiącach wakacyjnych i nie złożą wniosku wraz z deklaracją woli zapisu w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza w wyżej wyznaczonych terminach - będą musieli sami zadbać o organizację opieki dla swojego dziecka. Objęcie dziecka opieką w przedszkolu będzie możliwe tylko w przypadku, gdy przedszkole będzie dysponowało jeszcze wolnym miejscem.

Załączniki:

  1. Dyżur wakacyjny, terminy ....
  2. Dyżur wakacyjny - wniosek
  3. Zaświadczenie o urlopie - działalność gospodarcza
  4. Zaświadczenie o urlopie - umowa o pracę
  5. Oświadczenie o odbieraniu dziecka
  6. Deklaracja woli zapisu dziecka

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy naszego przedszkola są solidarni z Ukrainą. Organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla kobiet i dzieci z Ukrainy oraz żołnierzy na froncie. Zapewne nikt z nas jeszcze kilka tygodni temu nie myślał, że dziś w tak tragicznych okolicznościach będziemy ruszać z pomocą. Brutalna rzeczywistość całkowicie zweryfikowała nasze myśli i postawiła przed nami wszystkimi olbrzymie zadanie. Zadanie, któremu musimy sprostać, bo od naszego zaangażowania zależy dziś los wielu ludzi.

Czytaj więcej...

podziekowanie Jas 1 min

W poniedziałek Kolumnę nawiedził silny wiatr, opady deszczu ze śniegiem oraz burza. Nawałnica wyrządziła sporo zniszczeń w okolicy. Niestety w naszym przedszkolu również nie obyło się bez strat. Powalone zostały drzewa na pobliskim placu zabaw. Jednak dzięki wspaniałej pomocy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Łasku, którzy mimo wielu interwencji bardzo szybko do nas przyjechali, wszystkie szkody zostały usunięte. Dzieci mogły poznać strażaka z zupełnie innej perspektywy. Strażak to już nie tylko ktoś kto gasi pożary, ale także to ich bohater, który pomógł uratować przedszkole. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

P.Derewenda

DSC 0437 min

Czytaj więcej...

paczek w lasku min

 

Jaś Wróblewski jest braciszkiem naszej podopiecznej. 29 listopada 2021 dostał zawału serduszka. Jasiu cierpi na bardzo rzadką i ciężką postać choroby mitochondrialnej (MMDS2). W komórkach jego ciała nie działają prawidłowo mitochondria, które odpowiadają za dostarczanie energii. Komórki Jasia nie mają siły pracować, najczęściej przy tej chorobie uszkodzony zostaje układ nerwowy i mięśniowy. Może występować również zanik nerwu wzrokowego, wyniki obrazowania mózgu są bardzo zmienne i obejmują nieprawidłowości istoty białej. To choroba charakteryzująca się encefalopatią padaczkową, hipotonią, zaburzeniami ruchu, kardiomopatią oraz kwasicą mleczanową.

Jest to pierwszy przypadek w Polsce… W najbliższym czasie w naszym przedszkolu będzie zorganizowany kiermasz, zrzutka pieniążków na leczenie Jasia.
POMAGAJMY - DOBRO WRACA !

mgr Aleksandra Dylczyk

Zrzutka 26nphs Plakat

255252599 193871259485589 3070023947181930132 n

Występ grupy "Wiewióreczki" - obchody Dnia Odzyskania Niepodległości

10.11.21 dzieci z grupy "Wiewióreczki" zaprezentowały dla swoich kolegów i koleżanek z przedszkola uroczysty występ z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. W jego skład wchodziły zarówno piosenki o charakterze patriotycznym, jak również tańce, w tym również taniec ludowy "Krakowiak". Punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych hymnu o godzinie 11.11. Doniosły charakter tej uroczystości dodatkowo podkreślały piękne biało - czerwone stroje przedszkolaków i pracowników przedszkola oraz wyjątkowe ludowe kreacje aktorów. Oprawa występu oraz jej patriotyczny charakter bardzo wzruszył wszystkich uczestników :)

Autorki: M.W., J.K., A.B.

Czytaj więcej...

ZEBRANIE INFORMACYJNE

Zapraszamy rodziców dzieci, które 1 września 2021 po raz pierwszy rozpoczną edukację przedszkolną w przedszkolu Publicznym nr 4 w Łasku na zebranie informacyjne w dniu 30 sierpnia 2021 (poniedziałek) o godzinie 16.00.


banner regionalny ue

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013


Administratorem danych osobowych jest Przedszkole Publiczne Nr 4, ul. Łączna 1, 98-100 Łask. Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody w celach: udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w mailu, komunikacji mailowej oraz dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń (do czasu ich przedawnienia wynikającego z przepisów prawa). Podanie danych jest dobrowolne, ale brak ich podania uniemożliwia dalszą komunikację. Dane mogą być ujawniane podmiotom świadczącym dla nas usługi (np. hostingodawca). Posiadają Państwo prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych oraz wniesienia sprzeciwu. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna na stronie www.pp4lask.com.pl