^Powrót na górę

2020-2021

IMG 20210517 104302Kolumna dawniej i dziś - przedszkolaki zwiedzają swoją małą ojczyznę

Dzieci z grupy "Wiewióreczki" oraz "Jagódki" wybrały się na pieszą wycieczkę śladami ważnych (aktualnie jak i w przeszłości) miejsc w swojej małej ojczyźnie. Pierwszym numerem na tej liście był ukryty i nieco tajemniczy, zarośnięty drzewami i trawą plac, na którym jeszcze dwanaście lat temu znajdowało się poprzednie przedszkole - niejeden rodzic naszych aktualnych "Leśnych Skrzatów" sam jest jego absolwentem ;) Dalsza wędrówka zaprowadziła dzieci do drugiego punktu wycieczki: na plac Gwiaździsty, gdzie dzieci stanęły oko w oko z 75 - letnim dębem Januszem, który uzyskał zasłużony status pomnika przyrody. W cieniu jego konarów i szerokich gałęzi dzieci wsłuchiwały się w opowieść o człowieku, którego imię zostało utrwalone ku potomności w nazwie drzewa - o Januszu Szweycerze, założycielu miasta - ogrodu Kolumny.
Z uwagi na to, że grupa "Jagódki" to starszaki, bardzo ważnym punktem wycieczki stał się budynek Zespołu Szkół w Kolumnie, dzięki czemu dzieci mogły zobaczyć, gdzie od września rozpoczną dalszą naukę. Jak widać - poza sentymentalnym wycieczka ta miała również charakter pragmatyczny; oprócz budynku przyszłej szkoły, dzieci odwiedziły również inne miejsca ważne w Kolumnie takie jak: rewitalizowany właśnie rynek, ośrodek zdrowia oraz zakład fotograficzny. Ten aspekt zaplanowanej wycieczki wpisuje się w realizowany na terenie przedszkola projekt edukacyjny pt." Piękna Nasza Polska Cała". Jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków, że na własnych nóżkach zdołały przejść długą drogę po to, by zobaczyć ważne, niezwykłe i niekiedy zapomniane miejsca ze swojego najbliższego otoczenia! :) 

 

 

  • IMG_20210517_103105
  • IMG_20210517_104302
  • IMG_20210517_104935
  • IMG_20210517_110031

banner regionalny ue

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013


Administratorem danych osobowych jest Przedszkole Publiczne Nr 4, ul. Łączna 1, 98-100 Łask. Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody w celach: udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w mailu, komunikacji mailowej oraz dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń (do czasu ich przedawnienia wynikającego z przepisów prawa). Podanie danych jest dobrowolne, ale brak ich podania uniemożliwia dalszą komunikację. Dane mogą być ujawniane podmiotom świadczącym dla nas usługi (np. hostingodawca). Posiadają Państwo prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych oraz wniesienia sprzeciwu. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna na stronie www.pp4lask.com.pl