^Powrót na górę

2021-2022

20211203 102330

Zdrowe przekąski - chipsy jabłkowe w grupie "Motylki"

W tym tygodniu rozmawiamy o naszym zdrowiu, dlatego w naszej grupie miała miejsce produkcja zdrowych, pysznych przekąsek - chipsów jabłkowych. Dzieci chętnie układały jabłka na suszarce - panowała przyjazna, zgodna atmosfera. Podczas zabaw chipsy się suszyły, dlatego mogliśmy je skonsumować tego samego dnia na podwieczorek - własnoręcznie zrobione smakują najlepiej ! :)

 

Czytaj więcej...

9

Zabawy Andrzejkowe w grupie Motylki

29 listopada 2021 roku w grupie III "Motylki" odbyły się zabawy Andrzejkowe. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za różnorodne postacie np. za Spidermana, Strażaka, Policjanta, za Księżniczki. Zaraz po śniadanku przedszkolaki obejrzały krótki film edukacyjny wyjaśniający tradycję Andrzejek oraz zwyczajów jakie wiążą się z tym dniem.

 

Czytaj więcej...

IMG 9106

Uroczysty „Dzień postaci z bajek”

W przedszkolu „Leśne Skrzaty” w ramach programu „Bajki, bajeczki, czytajmy dzieciom” grupa Kwiatuszki zorganizowała w holu przedszkola uroczysty „Dzień Postaci z bajek”. Tego dnia dzieci spotkały się w holu z „bajkową babcią”.

 

Czytaj więcej...

IMG 9052

„Leśne Skrzaty” pomagają planecie Ziemi

Przedszkole Publiczne Nr 4 w Łasku wzięło udział w ekologicznej akcji „Książka za drzewo”. Dzieci uczyły się jak powstają książki, otrzymały od współpracującej fundacji „Arka dla Ziemi” używane 70 książeczek bajeczek do czytania, by oszczędzać papier, poznały skutki wycinania drzew i zmian klimatycznych.

 

Czytaj więcej...

255252599 193871259485589 3070023947181930132 n

Występ grupy "Wiewióreczki" - obchody Dnia Odzyskania Niepodległości

10.11.21 dzieci z grupy "Wiewióreczki" zaprezentowały dla swoich kolegów i koleżanek z przedszkola uroczysty występ z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. W jego skład wchodziły zarówno piosenki o charakterze patriotycznym, jak również tańce, w tym również taniec ludowy "Krakowiak".

 

Czytaj więcej...

IMG 8959

Kwiatuszki małymi patriotami

„Kwiatuszki” kształtowały postawę patriotyczną. Dzieci poznały legendy o Polsce, śpiewały hymn, uczyły się wiersza „Co to jest Polska?” Cz. Janczarskiego oraz wiersza „Kto Ty jesteś”. Przedszkolaki Polskę znają i kochają.

 

Czytaj więcej...

DSC 0329

Jeżyki poznają warzywa

Jeżyki podczas zajęć poznawały warzywa wszystkimi zmysłami. Każdy mógł dotknąć, poczuć, a najbardziej odważni nawet spróbować przyniesione ze straganu warzywa.

 

Czytaj więcej...

DSC 0198

W świecie kolorów – żółty

Miesiąc październik w grupie Jeżyki to utrwalanie koloru żółtego. W pierwszy poniedziałek miesiąca każdy przedszkolak przyszedł ubrany w tym kolorze. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od szukania w sali klocków i zabawek w tej kolorystyce.

 

Czytaj więcej...


banner regionalny ue

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013