Elementy pedagogiki M. Montessori w grupie „Wiewióreczki”
Nasza grupa w bieżącym roku szkolnym wdrożyła innowację pedagogiczną pt. „Pomóż mi zrobić to samemu”, w ramach której do codziennych zajęć dołączane są elementy wywodzące się z pedagogiki M. Montessori. W naszej sali zostały przygotowane regały, na których tematycznie podzielone są zabawki - najczęściej drewniane, kącik czytelniczy, miejsce wyciszenia, kącik matematyczny, kącik plastyczny.
Poza tym dzieci w chwilach wolnych od zajęć z podstawy programowej samodzielnie wybierają aktywności, które najbardziej lubią. Ważnym punktem dnia zaczerpniętym z pedagogiki M. Montessori jest „lekcja ciszy”, która ma na celu nauczyć dzieci pracy i zabawy bez powodowania uciążliwego dla zdrowia hałasu oraz maksymalnie skoncentrować ich uwagę na czynności, którą aktualnie się zajmują.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013
Administratorem danych osobowych jest Przedszkole Publiczne Nr 4, ul. Łączna 1, 98-100 Łask. Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody w celach: udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w mailu, komunikacji mailowej oraz dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń (do czasu ich przedawnienia wynikającego z przepisów prawa). Podanie danych jest dobrowolne, ale brak ich podania uniemożliwia dalszą komunikację. Dane mogą być ujawniane podmiotom świadczącym dla nas usługi (np. hostingodawca). Posiadają Państwo prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych oraz wniesienia sprzeciwu. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna na stronie www.pp4lask.com.pl