Zajęcia z psychologiem

Zajęcia prowadzone metodą indywidualnej pracy, objęte są nimi dzieci ze wszystkich grup wiekowych potrzebujące pomocy psychologa. Podczas zajęć skupiam się głównie na edukacji emocjonalnej dzieci - wspólnie rozpoznajemy i nazywamy emocje na podstawie zdjęć i kolorowych ilustracji - ćwiczymy ich wykonywanie w lusterku, odgrywamy scenki, w których ważna jest komunikacja niewerbalna. Zajęcia mają na celu usprawnienie umiejętności społecznych - takich jak słuchanie, mówienie miłym głosem, dążenie do kompromisu, wyrażanie swoich potrzeb - pracę opieram o elementy Treningu Umiejętności Społecznych metodą Goldsteina. Zajęcia staram opierać się na metodach zabawy - wiele zadań wykonujemy pacynkami, atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi, tworzymy prace plastyczne związane z tematyką zajęć. Głównym efektem, jaki pragnę uzyskać w pracy z dziećmi, jest usamodzielnianie ich oraz ułatwianie relacji społecznych, które wykorzystywane są w codziennych sytuacjach.

Prowadząca zajęcia: Małgorzata Gabara

Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku-Kolumnie Rights Reserved.