^Powrót na górę
Get Adobe Flash player

O przedszkolu

GRUPA „MISIE” dzieci 3-4 letnie.

Grupa liczy 24 dzieci, 12 dziewczynek i 12 chłopców. Do grupy uczęszcza 17 trzylatków i 7 czterolatków. Dzieci chodzą  do naszego przedszkola pierwszy rok. Godziny pracy grupy: codzienne od 7.30 do 15.30. dzieci zbierają się i rozchodzą w grupie „Motylki”.

W grupie realizowany jest program edukacji przedszkolnej „ Nasze przedszkole” jest on zgodny z nową Podstawą Programową. Dzieci pracują na zestawie książek dla 3-latków „Kolorowy start”. W naszej grupie realizowane są również programy: „Bezpieczny przedszkolak”, „Na talerzu zdrowo i kolorowo”, Bajki, bajeczki…czytamy dzieciom”, „Leśne Skrzaty – miłośnikami przyrody” i „Matematyka na wesoło”.

W grupie „Misie” prowadzone są zajęcia dodatkowe w ramach podstawy programowej dwa razy w tygodniu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego: we wtorek i piątek od godziny 11.00 do 11.30. W każdy piątek Misie bawią się również na zajęciach dodatkowych z Logorytmiki które odbywają się o godzinie 12.30 i są finansowane przez rodziców.  

Nasza sala wyposażona jest w meble dostosowane do wzrostu i wieku dzieci, każde dziecko posiada indywidualną półeczkę ze znaczkiem w sali, szatni oraz wieszaczek na ręcznik w łazience. W grupie jest wiele pomocy dydaktycznych oraz kącików zainteresowań do których dzieci mają swobodny dostęp i mogą z nich korzystać w zależności od swoich potrzeb. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszy się kącik relaksacyjny który zgodnie z potrzebami grupy został zorganizowany w dwóch miejscach. Dzieci do swojej dyspozycji mają indywidualne podpisane poduszki oraz dużą relaksacyjną piłkę.

W roku szkolnym 2017/2018 planowane są uroczystości:

W listopadzie – Andrzejkowe spotkanie z wróżbami.

W grudniu -Wyjazd do kina, Pasowanie na przedszkolaka, Spotkanie wigilijne.

W styczniu – Bal karnawałowy oraz Dzień Babci i Dziadka.

W maju – Dzień Mamy i Taty – wspólne zabawy z rodzicami.

W czerwcu – Festyn Rodzinny.

Misie bardzo dziękują wszystkim Rodzicom za dotychczasową pomoc dla grupy oraz liczą na dalszą współpracę.

Grupa I Biedronki to grupa ze znaczną przewagą dziewczynek. Grupa prezentuje dość zróżnicowany poziom. Większość dzieci jest bardzo śmiała, zdolna i bardzo aktywna na zajęciach.

Dzieci w zdecydowanej większości zaklimatyzowały się w swojej grupie. Mają już swoje przyjaźnie, zgodnie się bawią. Sami inicjują zabawy spontaniczne w ulubionych kącikach zabaw. Wszyscy mówią do siebie po imieniu, nazywają także swoje panie oraz pracowników przedszkola. Znają zasady i reguły obowiązujące w grupie a wynikające z kodeksu przedszkolaka i stosują sie do nich. Wiedzą, jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo rówieśników podczas zabawy.
Zajęcia w Grupie Biedronki odbywają się w godzinach 7.30 – 15. 30. Rankiem, od godz. 6.30 dzieci zbierają się w Grupie Jeżyki. Realizacja podstawy programowej odbywa się w oparciu o Program Edukacji Przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci NASZE PRZEDSZKOLE.
Chętnie uczestniczą w zajęciach oraz zabawach. Chętnie też zostają w przedszkolu. Starają się stosować ustalone zasady. Nawiązują kontakt z rówieśnikami i z nauczycielkami. Są w miarę samodzielne w podejmowanych działaniach. Dzieci wskazują i rozpoznają znane, najbliższe osoby, nazywają je. Lubią swoje przedszkole i swoją salę. Bezpiecznie i kreatywnie spędzają czas w kącikach zainteresowań, korzystają z grupowej biblioteczki. Sala Biedronek jest kolorowa i cały czas wzbogacana poprzez nowe zabawki, również dzięki rodzicom dzieci.

Dzieci uczestniczą chętnie w koncertach umuzykalniających, organizowanych co miesiąc, na terenie przedszkola, oczekują na nie i przeżywają je coraz bardziej świadomie. We wrześniu uczestniczyły
w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Łasku dotyczącym bezpieczeństwa.
Grupa uczestniczyła w próbnej ewakuacji oraz w spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w takich zajęciach, jak, np. wykonanie samodzielnie kanapek, sałatki owocowej, warzywnej. Biedronki wspaniale przeżywają zajęcia otwarte z udziałem rodziców, gdzie wspólnie wykonują WARZYWNE KUKIEŁKI, bawiły się wraz z obecnymi rodzicami na BALU HALLOWEENOWYM, czy też przeżywały swój BAL ANDRZEJKOWY I ANDRZEJKOWE WRÓŻBY. Ciekawym akcentem są spotkania podczas zajęć kreatywnych z przedstawicielkami Stowarzyszenia SZUFLANDIA, gdzie oprócz zabaw dzieci wykonują prace plastyczne.
Aktywnie uczestniczą w uroczystościach i zabawach wynikających z kalendarza przedszkola.
Miesiąc grudzień to czas na SPOTKANIA Z MIKOŁAJEM, JASEŁKA. Wspólnie wraz z rodzicami, to czas na wykonanie ozdób na choinkę na Placu 11 listopada.
W ciągu roku szkolnego organizowane są dla dzieci ciekawe wyjazdy i wycieczki, w których chętnie uczestniczą.


Agnieszka Stankiewicz
Marzena Wielebińska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z życia grupy :)

 

 • 1510510200661
 • 1510510637521
 • IMG_20170919_093244
 • IMG_20170925_101832
 • IMG_20170927_132540
 • IMG_20171004_100732
 • IMG_20171017_093537
 • IMG_20171120_100426
 • IMG_20171120_100940

GRUPA VI „MUCHOMORKI”

Do grupy VI „Muchomorki” w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczają dzieci w wieku czterech i pięciu lat. W tym roku oddział VI otwarty jest w godzinach 7.30 -15.30, rano do godziny 7.30 dzieci zbierają się w grupie „Kwiatuszki” a po godzinie 15.30 dzieci można odbierać z grupy „Biedroneczki”.

Nauczycielki z grupy pracują w oparciu o nową podstawę programową i następujące programy: „Nasze przedszkole 2017” M.Kwaśniewska, W.Żaba- Żabińska, program własne wychowawczy, profilaktyczny, „Mali Artyści czyli między nami Muchomorkami” i „Wesoła Matematyka”

W naszej sali znajdują się kąciki: konstrukcyjny, warsztat, lalek, fryzjerski, manipulacyjny, plastyczny, przyrodniczy. W ciągu roku organizowane są dodatkowe kąciki tematyczne. Sala została w dużym zakresie doposażona w zabawki, klocki i pomoce dydaktyczne dzięki rodzicom poprzez dary lub zakup z funduszy grupy.

W nowym roku szkolnym przy współpracy z rodzicami zostało zaplanowanych wiele uroczystości, imprez okolicznościowych i wycieczek, w pierwszym półroczu dwa wyjazdy do teatru, do sali zabaw „Agatka”, zabawy andrzejkowe, spotkanie z Mikołajem, dzieci przygotowują Jasełka dla gości zaproszonych i przedszkolaków, uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W drugim półroczu zaplanowano dwa wyjazdy do teatru , Ceramilandii, wyjazd do kina, „Piżamo Party”, zabawy sportowe na orliku, zabawy z rodzicami w terenie, połączone z ogniskiem z okazji ich święta, Dzień Dziecka wycieczka na lotnisko, udział w zabawach integracyjnych przedszkola, zajęcia otwarte i wiele jeszcze innych na terenie przedszkola. Rodzice w ramach cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedzają grupę i czytają bajki, wierszyki lub opowiadają ciekawe legendy.

W grupie dodatkowo w każdą środę o godzinie 12.30 prowadzone są zajęcia plastyczno- techniczne w ramach programu „Mali Artyści czyli miedzy nami Muchomorkami”, w każdy piątek o godzinie 13.00 zajęcia z logorytmiki. Zaplanowano cztery spotkania z rodzicami w ramach warsztatów matematycznych „Wesoła matematyka” – zabawy z wykorzystaniem pomocy codziennego użytku i konstruowanie gier matematycznych. Dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) odbywają się zajęcia z języka angielskiego.

 • DSC02432
 • DSC02539
 • DSC02639
 • DSCN0077
 • P1030138
 • P1030399
 • P1030494
 • P1040277
 • P1300668
 • P1310822
 • P1310837
 • P1330154
 • P1330168

Grupa Kwiatuszki liczy 23 dzieci, w tym 20 dzieci sześcioletnich i 3 dzieci 5 - letnich. W grupie jest 14 chłopców i 9 dziewczynek. Grupa pracuje w godzinach 6.30 do 15.30, po 15.30 dzieci przebywają w sali Biedroneczek. Programy służące wszechstronnemu rozwojowi dzieci, realizowane w roku 2017-18 są następujące: „Od przedszkolaka do pierwszaka”, Program wychowawczy, „Bezpieczny Przedszkolak” - program profilaktyczny, Program działań przyrodniczo – ekologicznych - „Eko Skrzaty”; „Na talerzu zdrowo i kolorowo” - program promujący zdrowe, racjonalne odżywianie; „Bajki, bajeczki czytajmy dzieciom” -program rozwijania zainteresowań czytelniczych; „Rusz się zdrowo na sportowo” - program rozwoju aktywności ruchowo – fizycznej; „Mali artyści” program koła teatralnego i plastycznego; „Moja mała Ojczyzna” -program regionalny. Dzieci w grupie: zdobywają wiedzę, rozwijają się wszechstronnie, współdziałają, podejmują działania proekologiczne; uczą się  zdrowego odżywiania, rozwijają zainteresowania czytelnicze, uczestniczą w zabawach tanecznych i rytmicznych, rozwijają postawę twórczą, śpiewają piosenki, podejmują wiele działań plastycznych, poznają wiedzę na temat przeszłości, symbole narodowe, legendy, kodeks Polaka. W grupie w tym roku szkolnym zaplanowane są uroczystości, takie jak: Dzień Kropki, Dzień Przedszkolaka, Dzień Jabłka, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Czarów i Magii, Spotkanie wigilijne, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Festyn Rodzinny, Zakończenie Roku. Sala przedszkolna grupy wyposażona jest w liczne pomoce dydaktyczne, kąciki zainteresowań, takie jak np.: kącik kuchenny, czytelniczy, matematyczny, przyrody, plastyczny, gier, puzzli, klocków, misiów i lalek. Grupa objęta jest 2 razy w tygodniu zajęciami dodatkowymi tj.: językiem angielskim oraz zajęciami z religii. Dzięki współpracy z Rodzicami udaje się w grupie realizować wiele działań dodatkowych uatrakcyjniających pobyt i zabawy dzieci. Grupa otrzymała od Rodziców wiele gier i zabaw dydaktycznych, zabawek, książek oraz licznie owoców do akcji promujących zdrowe odżywianie. Rodzice wykazują ogromną codzienną pomoc, przynosząc licznie potrzebne pomoce i przybory, stroje do przedstawień, przygotowując dzieci do występów artystycznych oraz konkursów. Współpraca i codzienna wymiana doświadczeń, informacji oraz pomoc wzmacnia działania przedszkola.

Anna Piotrowska

Do grupy VI – integracyjnej „MOTYLKI” uczęszcza w roku szkolnym 2015/2016 - 20 dzieci ( w tym 5- dzieci wymagających kształcenia specjalnego oraz 5 – dzieci odroczonych od obowiązku szkolnego). Metody, formy pracy są dostosowywane przez nauczycieli do możliwości, zainteresowań oraz wieku dzieci. Najczęściej stosowane są metody słowne, pokazowe i czynne: metoda W. Sherborne, R. Labana, A. M. Kniessów czy M. Bogdanowicz, E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i Klanzy. Formy pracy stosowane są w zależności od potrzeb: praca indywidualna lub z cała grupą. W codziennej pracy nauczycielki korzystały z pomocy dydaktycznych z zakresu matematyki, pojęć przyrodniczo – ekologicznych czy mowy. We wszystkich zajęciach dydaktycznych dzieci chętnie i aktywnie biorą udział. Uczestniczyły również w konkursach plastycznych organizowanych w ramach programu: „Z Sową Mądrą Głową poznajemy żywność zdrową”. Chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Dbają o porządek w sali i sprzątają zabawki po skończonej zabawie. Uczestniczą w koncertach muzyczny organizowanych w przedszkolu i zajęciach promujących zdrową żywność.

Dzieci niepełnosprawne mają dostosowane do swoich potrzeb i możliwości metody i formy pracy. Nauczycielki prowadzą z nimi indywidualne zajęcia korekcyjno – kompensacyjne i rewalidacyjne oparte na Indywidualnych Programach Edukacyjno – Terapeutycznych. W codziennej pracy w grupie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych zostały zaakceptowane przez swoich kolegów, często im pomagają i opiekują się nimi.

W grupie nauczycielki realizują programy autorskie: Czerwone światło”- program profilaktyczny przeciwdziałania agresji u dzieci w wieku przedszkolnym – Renaty Pacuszki oraz „Umiem coraz więcej” – program wspomagania dzieci niepełnosprawnych w kształtowaniu czynności samoobsługowych – Kamili Rzeźniczak. Realizacja obu programów ma wpływ na zachowanie przedszkolaków w grupie oraz ich umiejętności.

Nasza grupa bierze udział w akcjach przedszkolnych na rzecz środowiska lokalnego: - w „Zakręconej akcji” – zbiórce plastikowych nakrętek, - firma REBA – zbiórka zużytych baterii, - w akcji „Uwolnij książkę” - w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy- przekazanie fantów z kiermaszu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za: dostarczanie rzeczy (zabawek, filmów dla dzieci ), pomocy dydaktycznych do realizacji zajęć; dywanu do zabaw dowolnych; pomoc w organizacji uroczystości grupowych; udział w warsztatach plastycznych w grupie; przygotowywanie prac na konkursy; udział w zajęciach dydaktycznych; czytanie dzieciom bajek, wierszy z literatury dziecięcej.

Wiele radości dostarczyły nam uroczystości grupowe: Zabawy Andrzejkowe (prowadziły uroczystość mamy); wspólne kolędowanie; Dzień Babci i Dziadka oraz karnawałowy bal „Smerfna zabawa”. Zdjęcia z tych spotkań zawiera nasza galeria.

Renata Pacuszka, Kamila Rzeźniczak

Nasza galeria zdjęć

 • DSC04904
 • DSC04929
 • DSC04938
 • DSC05146
 • P1200729
 • P1200731
 • P1200742
 • P1200756
 • P1200760
 • P1200761
 • P1200764
 • P1200783
 • P1200785
 • P1200836
 • P1200854

Witamy w grupie „Jagódki”

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny i bardzo się cieszymy, że znów  jesteśmy razem.

W tym roku pracujemy w godzinach 7.30 – 15.30 , natomiast do 7.30 i po 15.30 dzieci schodzą się i rozchodzą w grupie „Jeżyki”.

Dla większości z nas to czwarty rok edukacji przedszkolnej.  W tym roku szkolnym skład naszej grupy uległ zmianie. Kilkoro dzieci odeszło od nas do innych grup lub szkół, a w zamian dołączyło do nas czworo nowych dzieci: Ewa, Basia, Krzys i Adrian. Nasza grupa liczy teraz 25 dzieci w tym 12 dziewczynek i 13 chłopców. To nasz ostatni rok w przedszkolu, smutno będzie się rozstać.

Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się  wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu swoich umiejętności  i zdolności oraz o tym że wkrótce idziemy do szkoły. W naszej sali znajdują się następujące kąciki: konstrukcyjny, kącik czytelniczy, kącik przyrodniczy, plastyczny i kącik relaksu .

Podstawę programową realizujemy w oparciu o program „Kocham przedszkole”. Realizujemy również programy własne. Będziemy poszerzać swoją wiedzę w sposób aktywny i kreatywny wykorzystując różne metody pracy.  W naszej grupie odbywają się następujące zajęcia dodatkowe: Język angielski dwa razy w tygodniu, religia dwa razy w tygodniu i logorytmika 1 raz w tygodni.

A oto co mówią o nas o nasze panie:

Dzieci z grupy „Jagódki” są samodzielne , potrafią ubrać się i rozebrać, doskonale radzą sobie w toalecie podczas wykonywania codziennych zabiegów higienicznych, samodzielnie myją zęby, problem stanowi jeszcze sznurowanie butów. „Jagódki” chętnie uczestniczą w różnego rodzaju zabawach, same je inicjują, rozpoznają swoje emocje i nazywają je, nie są obojętne na emocje innych, z szacunkiem odnoszą się do pań, wymieniają członków swojej rodziny, podają swój adres zamieszkania, wiedzą jakiej są narodowości, są wrażliwe na potrzeby innych, bez lęku rozstają się z rodzicami, starają się przestrzegać norm i zasad zachowania w sytuacjach codziennych, za wyjątkiem kilkoro dzieci.

Wszystkie dzieci interesują się pisaniem, podejmują samodzielne próby kreślenia znanych liter i cyfr z wykorzystaniem różnorodnych form i przyborów, zapisują swoje imię oraz wybrane litery i cyfry. Wykonują wybrane szlaczki w liniaturze i po śladzie, odwzorowują poznane litery i cyfry.

„Jagódki” samodzielnie nawiązują relacje z rówieśnikami, komunikują się ze sobą i z osobami dorosłymi, budują wypowiedzi poprawne gramatycznie i logicznie. Większość dzieci rozróżnia głoski na początku i końcu wybranych, prostych fonetycznie wyrazów, słuchają opowiadań , formułują dłuższe wypowiedzi o ważnych sprawach, recytują krótkie wierszyki, rymowanki, wiedzą na czym polega pomiar długości przedmiotów, niektóre dzieci mają jeszcze problemy z odróżnieniem strony prawej i lewej oraz ustalaniem położenia przedmiotów w stosunku do innych obiektów.

Wszystkie dzieci poruszają się przy muzyce, tańczą, improwizują ruchem i gestem. Znają i chętnie śpiewają piosenki z repertuaru dziecięcego, z uwagą słuchają muzyki także klasycznej. W swoich pracach stosują różnorodne materiały oraz formy wyrazu, interesują się książką, chętnie podejmują działania konstrukcyjne, aktywnie uczestniczą w grach i zabawach ruchowych, korzystają z nowoczesnych technologii tkj. komputer, tablica interaktywna.

Dzieci bezpiecznie korzystają z urządzeń w ogródku przedszkolnym i przyborów podczas zajęć gimnastycznych, chętnie i aktywnie uczestniczą w zabawach ruchowych i ćwiczeniach , posługują się pojęciami dotyczącymi następstwa czasu (wczoraj, dzisiaj, jutro, rano), wymieniają nazwy dni tygodnia i pór roku, nazywają miesiące.

„Jagódki” rozumieją proste polecenia w języku angielskim, aktywnie uczestniczą w zajęciach, zabawach muzyczno-ruchowych oraz działaniach twórczych, powtarzają rymowanki i proste wierszyki, śpiewają piosenki w języku angielskim.

Uwielbiamy jeździć na wycieczki, byliśmy już w tym roku na dwóch : w kinie Tomi w Pabianicach i w fabryce bombek w Bełchatowie i to nie wszystko….Czekają nas jeszcze ciekawe wycieczki do „Basniowej kawiarenki” i „Ceramilandii”. Uczestniczymy w różnych imprezach i uroczystościach przedszkolnych, w tym roku będziemy wystawiać „Jasełka” dla zaproszonych gości , niedługo czekają nas „Andrzejki” i „Mikołajki”, braliśmy już udział w konkursie matematycznym „Łamigłówki małej główki” i regularnie uczestniczymy w kole matematycznym „Matematyka na wesoło” prowadzonym w grupie.

Agnieszka Krakowiak, Elżbieta Zalewska

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW – GRUPA JEŻYKI

MIESIĄC – WRZESIEŃ

p. Karpińska - zabawki, lalki, piłeczki, książeczki, układanki, maskotki,
p. Borkiewicz – kredki, osiołek do skakania,
p. Vasiliu – kwiatki doniczkowe do kącika przyrody,
p. Janas – dekoracja Hallowenowa – dynia, świecznik,
----------------------------------------------------------------------------
p. Karpińska - telefon- samochodzik
p. Guzińska – puzzle, ks iążki,

MIESIĄC – PAŹDZIERNIK

P. Dałkowska – klocki, lalka,
p. Stępniak – zabawki,
p. Janas – ozdoby świąteczne,
p. Kiczyńska - ozdoby świąteczne,
p. Misiak - ozdoby świąteczne,
p. Przybylska - ozdoby świąteczne,
p. Stępniak - ozdoby świąteczne,
p. Ozga - ozdoby świąteczne,
p. Ozga – własnoręcznie wykonane ozdoby na kiermasz Bożonarodzeniowy,
p. Pawłowska- własnoręcznie wykonany stroik na kiermasz Bożonarodzeniowy

podziekowania pp4lask

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom  za  okazaną  pomoc rzeczową. Dziękujemy  za  ofiarność, zrozumienie, życzliwość  i zaangażowanie w życie naszego przedszkola

Nauczycielki grupy Kwiatuszki składają podziękowanie Rodzicom za owocną współpracę w I półroczu 2015/2016 a w szczególności:

1) p. Juliuszowi Sumorok za: samodzielne przygotowanie i prowadzenie 4 zajęć edukacyjnych dla dzieci w grupie

2) Pomoc w realizacji projektów nt zdrowia: owoce i warzywa akcji Sowy (p. Beata Byczkowska, stroje dla dzieci Państwo Żyła, p. Adriana Oszczypko)

3) Pomoc w realizacji projektu „Bajki, bajeczki”: czytanie bajek 1-2 razy w miesiącu (p. Przemysław Białorucki, p. Małgorzata Kaczorowska, p. Piotr Żyła, p. Marta Żyła, p. Marta Sumorok, p. Anna Wójcik), wzbogacenie grupy w książki do kącika bajek (p. Agnieszka Wróblewska, p. Kinga Matyja, p. Marcin Lewandowski), przynoszenie książek w ramach akcji „Uwolnij książkę” (p. Kinga Matyja, p. Lewandowski)

4) Ufundowanie warsztatów plastycznych z gliny dla wszystkich dzieci – państwo Sumorok

5) Udział w akcji zbierania nakrętek dla Wojtusia

6) Pomoc i przygotowanie dzieci do uroczystości - stroje, nauka wierszy, poczęstunek

7) Przyniesienie do grupy maskotek (p. Byczkowska, p. Lewandowski, p. Wilganowicz, p. Jagiełło, p. Oszczypko), pięknych zabawek (p. Byczkowska, p. Molenda, p. Oszczypko), pomocy, gier dydaktycznych (p. Pełka, p.Molenda, p. Lewandowski) do zabawy dla wszystkich dzieci

8) Udział w akcji zdjęć i kalendarzy na nowy rok - w efekcie zebranie funduszy na zakup pomocy do grupy

9) Przygotowywanie dużych kolorowanek ksero w ramach akcji Sowy – p. Marta Sumorok

10) chętny udział w zajęciach, warsztatach i zabawach otwartych w grupie

11) przynoszenie pomocy do zabaw i zajęć.

12) Nauczycielki dziękują wszystkim za wszelką pomoc codzienną, chętny udział we wspólnych działaniach, programach, zabawach, zajęciach, udział w charytatywnych akcjach społecznych, miłe słowa i codzienną wymianę informacji, pomoc w różnych działaniach w grupie Kwiatuszki.

13) Szczególne podziękowania nauczycielki kierują ponadto do Rodziców, którzy szczególnie włączyli się z pomocą w organizację Dnia Babci i Dziadka w grupie , tj.: poczęstunek w postaci ciast ( mama Miłosza, Mikołaja, Nataszy, Kacpra O.), ciasteczek ( mamie Wiktorka), paluszków ( mamie Tomka ), rogalików (p. A. Wróblewska), owoców (p. Byczkowska, p. Kantor), chrupek ( mamie Bruna), pomoc w przygotowywaniu stołów dla gości ( mamie Leny Olatunji.), przy kawie, herbacie oraz porządkowaniu sali po zakończeniu uroczystości ( mamie i babci Marysi, mamie i tacie Nataszy Żyła).

Pani Katarzynie Guzińskiej za puzzle.

Pani Ewie Mrugalskiej za piękne puzzle.

 

W roku szkolnym 2014/2015 składamy podziękowania:

Grupa Misie dziękuje wszystkim za pomoc i udział w akcji plastycznej „Leśnych Skrzatów” dla chorej dziewczynki z Kielc pt.: „Słowo dla Misi”. W wyniku wspólnych działań w przedszkolu oraz w domu z Rodzicami powstały 24 książeczki, które wysłane zostały w dużej wspólnej paczce  21-listopada z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia – specjalnie dla Misi.

 

Misie bardzo  dziękują Rodzicom za zakup przepięknych nowych dużych drewnianych zabawek do grupy tj:

- pani Justynie Borkiewicz za duże tory kolejki

- pani Annie Furmańskiej za  duży tor aut

- pani Wiolettcie Saładaj za 3 komplety aut drewnianych

- panu Adrianowi Łaguniakowi za dużą dwustronną tablicę.

Wszystkie zabawki służyć będą do zabawy wszystkim dzieciom całej grupy Misie  przez długi czas pobytu w przedszkolu. 

Podziękowania dla pani M. Płóciennik, pani M. Michalak, pani  K. Kowal, pani J. Szczych za aktywne uczestnictwo w programie ,,Cała Polska czyta dzieciom".

Dziękujemy pani M. Michalak za wywóz makulatury.

 

Grupa ,,Kwiatuszki" dziękuje pani J. Kosmali za zakup niezbędnych pomocy.

Serdeczne podziękowania dla pani J. Kuś za zakup książek do grupy.

Grupa ,,Kwiatuszki" dziękuje mamie Mikołaja za dostarczenie zabawek do grupy.

,,Misie" dziękują pani Agnieszce Prusisz za ogromną pomoc w realizacji akcji prozdrowotnych w przedszkolu , dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, prowadzenie bardzo ciekawych i pouczających zajęć w zakresie zdrowego żywienia w grupie Misie , promowanie zdrowego stylu życia w przedszkolu ,  dostarczenie bardzo przydatnych materiałów dydaktycznych oraz udzielanie wielu cennych wskazówek, pomoc  i współpracę w opracowaniu projektu nt. zdrowego odżywiania.

Pani Renacie Wolskiej z grupy ,,Jagódki" za uszycie elementów dekoracji na salę gimnastyczną, które będą wykorzystywane podczas różnych uroczystości

Pani Magdalenie Piechulskiej-Grobelnej za pomoc w zbiórce makulatury.

Panu Radosławowi Karpińskiemu za przeprowadzenie zajęć ,,Muzyka dla smyka".

Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Kwiecińskim za pomoc w organizacji ciekawych wydarzeń przedszkolnych dla dzieci.

Gr. III ,,Misie" dziękuje wszystkim Rodzicom z całego przedszkola za wsparcie akcji degustacji owocowych przysmaków przynosząc bardzo licznie owoce i warzywa.

Wszystkim Rodzicom wspierającym ,,Akcję zakręconą" dla Lenki Szwebs - zbierania kolorowych nakrętek dla chorej dziewczynki pod hasłem ,,Nakrętki zbieramy Lence pomagamy".

Rodzicom i licealistom pomagającym w realizacji projektu rozwijania zainteresowań czytelniczych, przychodząc w gości do przedszkolaków, by czytać im bajki.

Panu Krzysztofowi Rogiewiczowi za bezinteresowną pomoc na rzecz przedszkola.

Mamie Szymonka z grupy ,,Jagódki" za podarowanie dyplomów Pasowania dla przedszkolaków.

 

Gr. IV Kwiatuszki w roku szkolnym 2014-2015 dziękuje:

- p. M.Michalak, p.J. Kosmala za dostarczenie artykułów papierniczych

- mamie Martynki Kuś za zakup do grupy 3 książek z bajkami, książek encyklopedii oraz książek ze szlaczkami do kopiowania,

- p. Krawcowi za prowadzenie Zajęcia– „Karmnik dla ptaków”

- p. Michalak za Wywóz makulatury

- mamie Jagody Płóciennik za zakup pojemnika dla lalek,

- mamie Krzysia Michalaka i tacie Blanki Pasternak za zestawy ołówków do grupy w ilości 30 szt. oraz

 Dziurkaczy;

- mamie Natalii Śpionek za przyniesienie do grupy 15 maskotek do zabawy dla wszystkich dzieci

- tacie Oli Frontczak za pomoc w nagraniu piosenki na konkurs muzyczny, oprawy muzycznej na zakończenie roku oraz pamiątkowych zestawów zdjęć z całego roku na pendrive’y.

– mamie Leny Milczarek za pomoc w opiece podczas wycieczki na konkurs muzyczny oraz do Urwisowa w Ksawerowie

- Rodzicom Wiktorii Becht oraz Blanki Pasternak za pomoc i przygotowanie dzieci do konkursu recytatorskiego stroje, nauka wierszy

- Rodzicom Ady Urbankiewicz zatransport samochodem 2 dzieci na konkurs ekologiczny do Łasku

- Pani Frontczak za podarowanie licznych malowanek;

- mamie Krzysia, Bruna, Oliwiera i Jagody za zorganizowanie poczęstunku na festyn  tj 3 ciasta i babeczki

- mamie Zuzanny Małolepszej za Inicjatywę prowadzenia ciekawych zajęć dla dzieci i działań  (Tworzymy szkielet dinozaura 25 II, Zajęcia z rasowymi kotkami Ragdoll 2IV)

– rodzicom Bruna Szylberg za wsparcie i pomoc podczas festynu

- pomoc w realizacji projektów w grupie – czytanie bajek ( babci Krzysia Michalaka, mamie Jagody Płóciennik, mamie Zuzanny Małolepszej, tacie Blanki Pasternak)

Wszystkim rodzicom za:

- Zorganizowanie poczęstunku dla babci i dziadka.

- Zbiórkę i dostarczenie  makulatury, baterii

- pomoc w realizacji projektu o zdrowym jedzeniu oraz Udział rodziców w akcji „Bajki, bajeczki…” – poprzez przynoszenie pięknych bajek do czytania

. Udział w akcji zbierania nakrętek, książek dla biblioteki – Uwolnij książkę,

- Pomoc w realizacji projektu Aquafresh  - poprzez wymianę szczoteczek, zakup past do zębów, wypełnianie kart realizacji projektu tj.: mycia zębów w domu;

- Udział w akcji zdjęć i kalendarzy z balu czego efektem był zakup zabawek do grupy z zebranych funduszy :

a) zestaw produktów - pokarmów do kącika kuchennego oraz komplet do zabawy - Farma ze zwierzętami  w IV 2015

b) gra konstruktor, zestaw naczyń oraz karty do gry w V 2015.

c) 2 zestawy narzędzi  oraz kolorowy elastyczny tor ze zwierzętami w V 2015

d) nowe autka 10 szt. w VI 2015

e) 2 duże gry z puzzlami: 1 zestaw dla dziewczynek i 1 dla chłopców oraz podwójne puzzle auta V-VI 2015

- wszystkim za dostarczenie zabawek na loterię fantową

- pomoc w organizacji zakończenia roku – przygotowanie ról, poczęstunku dla dzieci, piękne kwiaty dla pracowników na pożegnanie przedszkola.

 

 

Rok szkolny 2013/2014

Gr. Misie kieruje wyjątkowe podziękowane rodzicom Madzi państwu MARCIE I WOJCIECHOWI RYBKA za zasponsorowanie dużej zabawki kuchni z grillem, która posłuży wszystkim dzieciom oraz zestawu 10 pacynek do teatrzyku za sumę 1003 zł. Zabawki podarowane umilą wspólny czas i zabawę w przedszkolu. Bardzo dziękujemy.

Misie dziękują również wszystkim rodzicom za pomoc w zakupie zabawek do grupy w II oraz V 2014 poprzez udział w akcjach zdjęć oraz kiermaszach prac dzieci, w tym szczególnie mamie Kuby p.Justynie Borkiewicz.

Dzięki wsparciu rodziców w roku szkolnym 2013/2014 do grupy misie zakupiono:

+ 2 zestawy klocków drewnianych

+ zabawkę garaż

+ klocki zoo zwierzaki

+ duży teatr drewniany

+ zestaw 5 pacynek

+ warsztat narzędziowy

+ instrumenty muzyczne

Dziękujemy też mamie Poli za zakup do grupy nowej lalki do zabawy.

Zabawki posłużą dłuższy czas wszystkim dzieciom podczas zajęć, zabaw wspólnych, zabaw dowolnych w grupie.  Dziękujemy.

Panu W. Rybce za podarowanie środków chemicznych grupie I "Misie".

 

 

Rok szkolny 2012/2013

 

Pani I. Gazdeckiej za zakup pojemników na zabawki, artykułów piśmienniczych oraz zabawek do grupy "Słoneczka".

Panu P. Tomczakowi za ofiarowanie materiałów piśmienniczych do grupy "Słoneczka".

Panu M. Tarasiewiczowi za  pomoc w prowadzeniu  strony internetowej przedszkola.

Panu K. Kubiakowi za fotografowanie podczas uroczystego otwarcia przedszkola.

Panu A. Małyska za pomoc w wykonaniu  sztandaru przedszkola.

Panu W. Piechurze za ofiarowanie monitora.

Panu M. Kuliberdzie za ofiarowanie drzewek ozdobnych do ogrodu  przedszkolnego.

Nauczycielki grupy integracyjnej "Motylki" dziękują Rodzicom za przyczynienie się do zakupu:  drogi do budownia wraz z siedmioma autami, kompletu naczyń do kącika kuchnia za pieniądze ofiarowane przez  rodziców podczas zebrania.

Nauczycielki grupy "Motylki" składają podziękowania dla pani Izy W. - mamy absolwenta - Mikołaja za podarowanie kartek do  rysowania.

Panu A. Żyle za podarowanie gier edukacyjnych, książek oraz zabawek do grupy  "Słoneczka".

Pani  M. Michalskiej za ofiarowanie zabawek do grupy  I.

Panu R. Matusiakowi za zakup dużej tablicy korkowej, która przeznaczona jest do prezentacji prac dzieci z grupy VI - integracyjnej "Motylki".

Państwu  S. i K. Żurawskim za podarowanie kącika  kuchnia do grupy VI "Motylki".

Nauczycielki grupy III "Kwiatuszki" dziękują paniom: A. Jaźwiec, M. Jurek, J. Maciszewskiej, I. Madej za "odswieżenie" i  ubranie lalek.

Nauczycielki grupy III "Kwiatuszki" dziękują w imieniu dzieci za przekazanie zabawek  (klocki, lalki, układanki ...) pani R. Bąk, A. Szewczyk, K. Strzeleckiej, M. Jurek, I. Miszewskiej oraz A. Jaźwiec.

Dziękujemy pani  W. Ruszczyńskiej i R. Tabor za przekazanie dzieciom  z grupy III "Kwiatuszki" czasopism dla dzieci.

Dzieci z grupy III "Kwiatuszki" dziekują pani A. Grobelnej za piekne puzzle i pani I. Madej za ofiarowane zabawki (koparka, helikopter, samolot...).

Nauczycielki grupy II "Kwiatuszki" dziekują Rodzicom: pani M. Tarczyńskiej i M. Ziętali za wzbogacenie grupy w nowe zabawki oraz pojemniki na zabawki.

Nauczycielki grupy  I "Słoneczka" dziekują panu  M. Tarasiewiczowi za ofiarowanie komputera.

Dyrekcja przedszkola składa podziękowania dla Nadleśnictwa Kolumna za ofiarowanie krzewów ozdobnych.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim  jest;

 nie przez to, co ma, lecz  przez to,  czym się dzieli  z  innymi."

Jan  Paweł  II

nadlesnictwo kolumna logo

Nadleśnictwo w Kolumnie - dziękujemy za objęcie Honorowym Patronatem Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego: "Przyroda wierszem malowana", który odbył się w naszym przedszkolu 26 marca 2015 roku. W ramach współpracy Nadleśnictwo przekazało dla  uczestników oraz laureatów konkursu pamiątkowe nagrody. Czytaj więcej o konkursie recytatorskim >>

Serdecznie dziękujemy.


Szczególne podziękowania za pomoc w organizację Festynu, który odbył się w dniu 28 maja 2015 roku kierujemy do:

 1. Państwa Agnieszki i Grzegorza Szylberg. 
 2. Państwa Elżbiety i Zbigniewa Kwiecińskich. 
 3. Pana Krzysztofa Bartosa. 
 4. Pana Pawła Tomczaka. 
 5. Pani Krystyny Michlewskiej – Prezes PSS Społem w Pabianicach. 
 6. Pani Izabeli Rykała. 
 7. Pana Grzegorza Rosiaka. 
 8. Pana Adama Pewniaka - Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolumna.
Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku-Kolumnie Rights Reserved.

banner regionalny ue

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013