^Powrót na górę
Get Adobe Flash player

O przedszkolu

GRUPA IV „MISIE”

Grupa „Misie” liczy 25 dzieci (w tym 12 dziewczynek i 13 chłopców). Podręczniki, na których będziemy pracować noszą tytuł „Dzieciaki w akcji 5- latki”- zestaw dla dziecka składający się z 4 części, w którym znajdują się odpowiednio dobrane do treści karty pracy. Realizowany przez nas program wychowania przedszkolnego nosi tytuł „Rozwój- Wychowanie- Edukacja” .
Autorkami programu są: Anna Stalmach- Tkacz oraz Karina Mucha.
Program jest zgodny z podstawą programową.

Małgorzata Makowska

Natalia Sudolska

Grupa I Biedronki to grupa ze znaczną przewagą dziewczynek. Grupa prezentuje dość zróżnicowany poziom. Dzieci są śmiałe, zdolne i bardzo aktywne na zajęciach.
W tym roku Grupa I czynna jest w godzinach 7.30 -15.30. Rano do godziny 7.30 oraz po południu, w godzinach 15.30 – 16.30 dzieci zbierają się w grupie „Jeżyki”.

Dzieci w zdecydowanej większości zaklimatyzowały się w swojej grupie. Po trzech latach spędzonych razem mają już swoje przyjaźnie. Bezpiecznie i kreatywnie spędzają czas w kącikach zainteresowań, korzystają z grupowej biblioteczki. Sami inicjują zabawy spontaniczne w ulubionych kącikach zabaw, np.: konstrukcyjnym, lalek, kuchennym, manipulacyjnym, plastycznym, przyrodniczym. W ciągu roku organizowane są dodatkowe kąciki tematyczne. Sala została w dużym zakresie doposażona w zabawki, klocki i pomoce dydaktyczne dzięki rodzicom - poprzez dary lub zakup z funduszy grupy.

Nauczycielki z grupy pracują w oparciu o nową podstawę programową i następujące programy: „Rozwój, Wychowanie, Edukacja”. Program wychowania przedszkolnego. Autor: Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha – program wspomagający rozwój aktywnościdzieci, program wychowawczy, profilaktyczny i „Wesoła Matematyka” .
Dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) odbywają się zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia z logorytmiki.
Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach oraz zabawach. Chętnie też zostają w przedszkolu. Starają się stosować ustalone zasady. Nawiązują kontakt z rówieśnikami i z nauczycielkami. Są w miarę samodzielne w podejmowanych działaniach. Wskazują i rozpoznają znane, najbliższe osoby, nazywają je. Lubią swoje przedszkole i swoją salę. Dzieci uczestniczą chętnie w koncertach umuzykalniających, organizowanych co miesiąc, na terenie przedszkola, oczekują na nie i przeżywają je coraz bardziej świadomie. We wrześniu uczestniczą w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Łasku dotyczącym bezpieczeństwa.
W ciągu roku szkolnego organizowane są dla dzieci ciekawe wyjazdy i wycieczki, w których chętnie i aktywnie uczestniczą.
W nowym roku szkolnym przy współpracy z rodzicami zostało zaplanowanych wiele uroczystości, imprez okolicznościowych i wycieczek.


mgr Agnieszka Stankiewicz
mgr Agnieszka Krakowiak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z życia grupy :)

 

 • 20180910_204238
 • 20180910_204409
 • 20180910_204500
 • 20180911_132354
 • 20180913_103038

Do najstarszej grupy VI „Muchomorki” w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczają dzieci w wieku sześciu lat. W tym roku oddział VI otwarty jest w godzinach 7.30 -15.30, rano do godziny 7.30 dzieci zbierają się w grupie „Jeżyki” a po godzinie 15.30 dzieci można odbierać z grupy „Kwiatuszki”.

Nauczycielki z grupy pracują w oparciu o nową podstawę programową i następujące programy:

 • „Wokół przedszkola” program wychowania przedszkolnego oparty na warstwicowej koncepcji Stefana Kunowskiego autorstwa: M.Kwaśniewska, J. Lendzian, W.Żaba- Żabińska

Oraz programy własne przedszkola:

 • „Bezpieczny przedszkolak” – program profilaktyczny - D.Łubisz
 • „Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku im. Leśne Skrzaty – R.Pacuszki
 • „Moja Mała Ojczyzna” – program edukacji regionalnej dla dzieci w wieku przedszkolnym – G.Knol i J.Kuśmirowskiej
 • „Bajki, bajeczki czytajmy dzieciom” – program rozwijający zainteresowania czytelnicze – A.Kranas
 • „Eko Skrzaty” – program działań przyrodniczo – ekologicznych D.Łubisz
 • „Poznajemy Europę” – program edukacji europejskiej – E.Zalewskiej
 • „Muchomorki to mali Artyści” – J.Kuśmirowskiej
 • „Wesoła Matematyka” – J.Kuśmirowskiej

W naszej sali znajdują się kąciki: konstrukcyjny, warsztat, lalek, fryzjerski, manipulacyjny, plastyczny, przyrodniczy oraz czytelnia. W ciągu roku organizowane są dodatkowe kąciki tematyczne. Sala została w dużym zakresie doposażona w zabawki, klocki i pomoce dydaktyczne dzięki rodzicom poprzez dary lub zakup z funduszy grupy.

W nowym roku szkolnym przy współpracy z rodzicami zostało zaplanowanych wiele uroczystości, imprez okolicznościowych i wycieczek, w pierwszym półroczu dwa wyjazdy do teatru, do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie pt: „Calineczka”, na lotnisko w Łasku, do kina Tomi w Pabianicach na film pt: „Biały Kieł”, do fabryki bombek, spotkanie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w celu obejrzenia stroju regionalnego i wykonanie pracy plastycznej, zabawy andrzejkowe, spotkanie z Mikołajem, wspólne pieczenie ciasteczek z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Przygotowują uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości dla gości zaproszonych i przedszkolaków, w drugim półroczu uroczystość z okazji Dnia Kobiet, uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W drugim półroczu zaplanowano również wyjazd do teatru Arlekin, wyjazdy: do Fabryki Czekolady, do Planetarium, na „Zielone Przedszkole”, do ZOO we Wrocławiu (na zasadzie dziecko z rodzicem), zabawy sportowe na orliku, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, udział w zabawach integracyjnych przedszkola, zajęcia otwarte i wiele jeszcze innych na terenie przedszkola. 18.06.2019r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem przedszkola. Rodzice w ramach cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedzają grupę i czytają bajki, wierszyki lub opowiadają ciekawe legendy.

W pierwszym półroczu odbędą się warsztaty „Boże Narodzenie”, w drugim półroczu – „Wielkanoc” w celu pozyskiwania środków na dalsze doposażenie grupy.

Dzieci z grupy „Muchomorki” występowały w poprzednich latach podczas konkursów tanecznych, reprezentowały przedszkole na Dniach Unii Europejskiej, Jarmarku itp. Również w tym roku szkolnym przygotowują nowe układy taneczne. Już 1 września 2018r. można było obejrzeć występ dzieci podczas I Festiwalu Sztuki „Pociąg do Kolumny”

W grupie dodatkowo w każdą czwartek o godzinie 12.30 prowadzone są zajęcia plastyczno- techniczne w ramach programu „Muchomorki to mali Artyści,” zajęcia z logorytmiki. Zaplanowano spotkania z rodzicami w ramach warsztatów matematycznych „Wesoła matematyka” – zabawy z wykorzystaniem pomocy codziennego użytku i konstruowanie gier matematycznych. Dwa razy w tygodniu (poniedziałek i wtorek) odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Dzieci, których rodzice wyrazili zgodę uczestniczą w zajęciach z religii (poniedziałek i środa).

W naszej grupie Kwiatuszków jest 25 maluszków:11 chłopców i 14 dziewczynek, lubimy się i tworzymy bardzo fajną drużynę. Krótko, bo dopiero od września się znamy, ale codziennie rano w sali się witamy. Zabawki tu mamy i klocki i lalki, a gdy maluszkom smutno, pomagają panie, a często przytulanki. Piosenki tu śpiewamy, tańczymy, w gry gramy i często książeczki w sali też czytamy. Wszystko co zdrowe w przedszkolu zjadamy, owoce tez często do domu zabieramy, prawie już nie płaczemy do taty i mamy. Chodzimy na spacery z wężem kolorowym i w ogrodzie przebywamy, by być silnym i zdrowym. Po obiedzie śpimy z poduszką i misiem, zajączkiem lub pieskiem, każdy tuli co chce. Leżaczki kolorowe codziennie czekają, by mieć siłę potem do wieczora bawić się z tatą i mamą. Wesołe zabawy tutaj razem mamy, rysujemy, malujemy i plastelinę naklejamy. Znamy już kolory, liczymy, skaczemy i tańczyć lubimy, często „czarujemy”. Dbamy o bezpieczeństwo, codziennie się bawimy i wszyscy „Leśne skrzaty” znamy i lubimy. Psotek i Łaskotek to nasi przyjaciele, z nimi przygód codziennie poznajemy wiele. Uczą nas tu liczyć, jakie są zwierzęta, jakie pory roku i co warto pamiętać. Mamy także książeczki z Adą oraz Olkiem, Ada do przedszkola tez chodziła z workiem. Wszystkich pozdrawiamy, miło się żegnamy, kiedyś dalej opowiemy, co już tutaj znamy. 

Kwiatuszki - maluszki

Do grupy VI – integracyjnej „MOTYLKI” uczęszcza w roku szkolnym 2015/2016 - 20 dzieci ( w tym 5- dzieci wymagających kształcenia specjalnego oraz 5 – dzieci odroczonych od obowiązku szkolnego). Metody, formy pracy są dostosowywane przez nauczycieli do możliwości, zainteresowań oraz wieku dzieci. Najczęściej stosowane są metody słowne, pokazowe i czynne: metoda W. Sherborne, R. Labana, A. M. Kniessów czy M. Bogdanowicz, E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i Klanzy. Formy pracy stosowane są w zależności od potrzeb: praca indywidualna lub z cała grupą. W codziennej pracy nauczycielki korzystały z pomocy dydaktycznych z zakresu matematyki, pojęć przyrodniczo – ekologicznych czy mowy. We wszystkich zajęciach dydaktycznych dzieci chętnie i aktywnie biorą udział. Uczestniczyły również w konkursach plastycznych organizowanych w ramach programu: „Z Sową Mądrą Głową poznajemy żywność zdrową”. Chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Dbają o porządek w sali i sprzątają zabawki po skończonej zabawie. Uczestniczą w koncertach muzyczny organizowanych w przedszkolu i zajęciach promujących zdrową żywność.

Dzieci niepełnosprawne mają dostosowane do swoich potrzeb i możliwości metody i formy pracy. Nauczycielki prowadzą z nimi indywidualne zajęcia korekcyjno – kompensacyjne i rewalidacyjne oparte na Indywidualnych Programach Edukacyjno – Terapeutycznych. W codziennej pracy w grupie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych zostały zaakceptowane przez swoich kolegów, często im pomagają i opiekują się nimi.

W grupie nauczycielki realizują programy autorskie: Czerwone światło”- program profilaktyczny przeciwdziałania agresji u dzieci w wieku przedszkolnym – Renaty Pacuszki oraz „Umiem coraz więcej” – program wspomagania dzieci niepełnosprawnych w kształtowaniu czynności samoobsługowych – Kamili Rzeźniczak. Realizacja obu programów ma wpływ na zachowanie przedszkolaków w grupie oraz ich umiejętności.

Nasza grupa bierze udział w akcjach przedszkolnych na rzecz środowiska lokalnego: - w „Zakręconej akcji” – zbiórce plastikowych nakrętek, - firma REBA – zbiórka zużytych baterii, - w akcji „Uwolnij książkę” - w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy- przekazanie fantów z kiermaszu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za: dostarczanie rzeczy (zabawek, filmów dla dzieci ), pomocy dydaktycznych do realizacji zajęć; dywanu do zabaw dowolnych; pomoc w organizacji uroczystości grupowych; udział w warsztatach plastycznych w grupie; przygotowywanie prac na konkursy; udział w zajęciach dydaktycznych; czytanie dzieciom bajek, wierszy z literatury dziecięcej.

Wiele radości dostarczyły nam uroczystości grupowe: Zabawy Andrzejkowe (prowadziły uroczystość mamy); wspólne kolędowanie; Dzień Babci i Dziadka oraz karnawałowy bal „Smerfna zabawa”. Zdjęcia z tych spotkań zawiera nasza galeria.

Renata Pacuszka, Kamila Rzeźniczak

Nasza galeria zdjęć

 • DSC04904
 • DSC04929
 • DSC04938
 • DSC05146
 • P1200729
 • P1200731
 • P1200742
 • P1200756
 • P1200760
 • P1200761
 • P1200764
 • P1200783
 • P1200785
 • P1200836
 • P1200854

Witamy w grupie „Jagódki”

Z wielką radością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.

W tym roku pracujemy w godzinach 7.30 – 15.30 , natomiast do 7.30 i po 15.30 dzieci schodzą się i rozchodzą w grupie „Jeżyki”.

Nasza grupa składa się głownie z czterolatków w tym 3 trzylatków. Dla części grupy jest to drugi rok edukacji przedszkolnej. Nasza grupa liczy 25 dzieci w tym 13 dziewczynek i 12 chłopców.

Od początku roku szkolnego poznajemy przedszkole, pracujemy nad adaptacją, zawieramy nowe znajomości oraz uczymy się zasad współżycia w grupie, podpisaliśmy kontrakt grupowy. Dużo czasu  spędzamy na wspólnej zabawie, pamiętając również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. W naszej grupie uczymy się przede wszystkim zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki oraz porządek a także zjadać posiłki. W naszej sali znajdują się następujące kąciki: konstrukcyjny, kącik czytelniczy, kącik przyrodniczy, plastyczny i kącik relaksu .

W grupie realizowany jest program wychowania przedszkolnego wydawnictwa Nowa Era : „Zbieram, poszukuję, badam” – program edukacji przedszkolnej autorstwa Doroty Dziamskiej oraz Marzeny Buchmat; oraz programy profilaktyczne: „Bezpieczny przedszkolak” – program profilaktyczny; „Program wychowawczy Przedszkola Publicznego Nr 4 im. Leśne Skrzaty”. Dzieci z grupy Jagódki pracują na ksiażkach z serii "Entliczek" jest to tradycyjna organizacja treści z nowymi, świeżymi rozwiązaniami, dla 3-, 4- latków. Kształtuje umiejętności niezbędne do osiągnięcia gotowości szkolnej już od najmłodszej grupy wiekowej, a ciekawa szata graficzna inspiruje i zachęca do samodzielnej pracy. Ponad to w grupie będzie realizowany program nauki czytania metodą Domana czyli metodą czytania globalnego. Docelowo metodę Glenna Domana stosuje się by w jak najbardziej optymalny sposób stymulować wrodzony potencjał mózgu, oraz aby rozwijać inteligencję małego dziecka. Doman wychodził bowiem z założenia, że im wcześniej rozpocznie się proces nauczania szkraba, tym będzie on efektywniejszy, szybszy i łatwiejszy, w póżniejszych etapach nauki. Dzieci również będą na co dzień obcowały z językiem angielskim w formie krótkich, prostych poleceń czy też zabaw dydaktyczno - ruchowych.

Wychowawczynie: mgr Marzena Wielebińska, mgr Elżbieta Zalewska.

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW – GRUPA JEŻYKI

MIESIĄC – WRZESIEŃ

p. Karpińska - zabawki, lalki, piłeczki, książeczki, układanki, maskotki,
p. Borkiewicz – kredki, osiołek do skakania,
p. Vasiliu – kwiatki doniczkowe do kącika przyrody,
p. Janas – dekoracja Hallowenowa – dynia, świecznik,
----------------------------------------------------------------------------
p. Karpińska - telefon- samochodzik
p. Guzińska – puzzle, ks iążki,

MIESIĄC – PAŹDZIERNIK

P. Dałkowska – klocki, lalka,
p. Stępniak – zabawki,
p. Janas – ozdoby świąteczne,
p. Kiczyńska - ozdoby świąteczne,
p. Misiak - ozdoby świąteczne,
p. Przybylska - ozdoby świąteczne,
p. Stępniak - ozdoby świąteczne,
p. Ozga - ozdoby świąteczne,
p. Ozga – własnoręcznie wykonane ozdoby na kiermasz Bożonarodzeniowy,
p. Pawłowska- własnoręcznie wykonany stroik na kiermasz Bożonarodzeniowy

podziekowania pp4lask

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom  za  okazaną  pomoc rzeczową. Dziękujemy  za  ofiarność, zrozumienie, życzliwość  i zaangażowanie w życie naszego przedszkola

Nauczycielki grupy Kwiatuszki składają podziękowanie Rodzicom za owocną współpracę w I półroczu 2015/2016 a w szczególności:

1) p. Juliuszowi Sumorok za: samodzielne przygotowanie i prowadzenie 4 zajęć edukacyjnych dla dzieci w grupie

2) Pomoc w realizacji projektów nt zdrowia: owoce i warzywa akcji Sowy (p. Beata Byczkowska, stroje dla dzieci Państwo Żyła, p. Adriana Oszczypko)

3) Pomoc w realizacji projektu „Bajki, bajeczki”: czytanie bajek 1-2 razy w miesiącu (p. Przemysław Białorucki, p. Małgorzata Kaczorowska, p. Piotr Żyła, p. Marta Żyła, p. Marta Sumorok, p. Anna Wójcik), wzbogacenie grupy w książki do kącika bajek (p. Agnieszka Wróblewska, p. Kinga Matyja, p. Marcin Lewandowski), przynoszenie książek w ramach akcji „Uwolnij książkę” (p. Kinga Matyja, p. Lewandowski)

4) Ufundowanie warsztatów plastycznych z gliny dla wszystkich dzieci – państwo Sumorok

5) Udział w akcji zbierania nakrętek dla Wojtusia

6) Pomoc i przygotowanie dzieci do uroczystości - stroje, nauka wierszy, poczęstunek

7) Przyniesienie do grupy maskotek (p. Byczkowska, p. Lewandowski, p. Wilganowicz, p. Jagiełło, p. Oszczypko), pięknych zabawek (p. Byczkowska, p. Molenda, p. Oszczypko), pomocy, gier dydaktycznych (p. Pełka, p.Molenda, p. Lewandowski) do zabawy dla wszystkich dzieci

8) Udział w akcji zdjęć i kalendarzy na nowy rok - w efekcie zebranie funduszy na zakup pomocy do grupy

9) Przygotowywanie dużych kolorowanek ksero w ramach akcji Sowy – p. Marta Sumorok

10) chętny udział w zajęciach, warsztatach i zabawach otwartych w grupie

11) przynoszenie pomocy do zabaw i zajęć.

12) Nauczycielki dziękują wszystkim za wszelką pomoc codzienną, chętny udział we wspólnych działaniach, programach, zabawach, zajęciach, udział w charytatywnych akcjach społecznych, miłe słowa i codzienną wymianę informacji, pomoc w różnych działaniach w grupie Kwiatuszki.

13) Szczególne podziękowania nauczycielki kierują ponadto do Rodziców, którzy szczególnie włączyli się z pomocą w organizację Dnia Babci i Dziadka w grupie , tj.: poczęstunek w postaci ciast ( mama Miłosza, Mikołaja, Nataszy, Kacpra O.), ciasteczek ( mamie Wiktorka), paluszków ( mamie Tomka ), rogalików (p. A. Wróblewska), owoców (p. Byczkowska, p. Kantor), chrupek ( mamie Bruna), pomoc w przygotowywaniu stołów dla gości ( mamie Leny Olatunji.), przy kawie, herbacie oraz porządkowaniu sali po zakończeniu uroczystości ( mamie i babci Marysi, mamie i tacie Nataszy Żyła).

Pani Katarzynie Guzińskiej za puzzle.

Pani Ewie Mrugalskiej za piękne puzzle.

 

W roku szkolnym 2014/2015 składamy podziękowania:

Grupa Misie dziękuje wszystkim za pomoc i udział w akcji plastycznej „Leśnych Skrzatów” dla chorej dziewczynki z Kielc pt.: „Słowo dla Misi”. W wyniku wspólnych działań w przedszkolu oraz w domu z Rodzicami powstały 24 książeczki, które wysłane zostały w dużej wspólnej paczce  21-listopada z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia – specjalnie dla Misi.

 

Misie bardzo  dziękują Rodzicom za zakup przepięknych nowych dużych drewnianych zabawek do grupy tj:

- pani Justynie Borkiewicz za duże tory kolejki

- pani Annie Furmańskiej za  duży tor aut

- pani Wiolettcie Saładaj za 3 komplety aut drewnianych

- panu Adrianowi Łaguniakowi za dużą dwustronną tablicę.

Wszystkie zabawki służyć będą do zabawy wszystkim dzieciom całej grupy Misie  przez długi czas pobytu w przedszkolu. 

Podziękowania dla pani M. Płóciennik, pani M. Michalak, pani  K. Kowal, pani J. Szczych za aktywne uczestnictwo w programie ,,Cała Polska czyta dzieciom".

Dziękujemy pani M. Michalak za wywóz makulatury.

 

Grupa ,,Kwiatuszki" dziękuje pani J. Kosmali za zakup niezbędnych pomocy.

Serdeczne podziękowania dla pani J. Kuś za zakup książek do grupy.

Grupa ,,Kwiatuszki" dziękuje mamie Mikołaja za dostarczenie zabawek do grupy.

,,Misie" dziękują pani Agnieszce Prusisz za ogromną pomoc w realizacji akcji prozdrowotnych w przedszkolu , dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, prowadzenie bardzo ciekawych i pouczających zajęć w zakresie zdrowego żywienia w grupie Misie , promowanie zdrowego stylu życia w przedszkolu ,  dostarczenie bardzo przydatnych materiałów dydaktycznych oraz udzielanie wielu cennych wskazówek, pomoc  i współpracę w opracowaniu projektu nt. zdrowego odżywiania.

Pani Renacie Wolskiej z grupy ,,Jagódki" za uszycie elementów dekoracji na salę gimnastyczną, które będą wykorzystywane podczas różnych uroczystości

Pani Magdalenie Piechulskiej-Grobelnej za pomoc w zbiórce makulatury.

Panu Radosławowi Karpińskiemu za przeprowadzenie zajęć ,,Muzyka dla smyka".

Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Kwiecińskim za pomoc w organizacji ciekawych wydarzeń przedszkolnych dla dzieci.

Gr. III ,,Misie" dziękuje wszystkim Rodzicom z całego przedszkola za wsparcie akcji degustacji owocowych przysmaków przynosząc bardzo licznie owoce i warzywa.

Wszystkim Rodzicom wspierającym ,,Akcję zakręconą" dla Lenki Szwebs - zbierania kolorowych nakrętek dla chorej dziewczynki pod hasłem ,,Nakrętki zbieramy Lence pomagamy".

Rodzicom i licealistom pomagającym w realizacji projektu rozwijania zainteresowań czytelniczych, przychodząc w gości do przedszkolaków, by czytać im bajki.

Panu Krzysztofowi Rogiewiczowi za bezinteresowną pomoc na rzecz przedszkola.

Mamie Szymonka z grupy ,,Jagódki" za podarowanie dyplomów Pasowania dla przedszkolaków.

 

Gr. IV Kwiatuszki w roku szkolnym 2014-2015 dziękuje:

- p. M.Michalak, p.J. Kosmala za dostarczenie artykułów papierniczych

- mamie Martynki Kuś za zakup do grupy 3 książek z bajkami, książek encyklopedii oraz książek ze szlaczkami do kopiowania,

- p. Krawcowi za prowadzenie Zajęcia– „Karmnik dla ptaków”

- p. Michalak za Wywóz makulatury

- mamie Jagody Płóciennik za zakup pojemnika dla lalek,

- mamie Krzysia Michalaka i tacie Blanki Pasternak za zestawy ołówków do grupy w ilości 30 szt. oraz

 Dziurkaczy;

- mamie Natalii Śpionek za przyniesienie do grupy 15 maskotek do zabawy dla wszystkich dzieci

- tacie Oli Frontczak za pomoc w nagraniu piosenki na konkurs muzyczny, oprawy muzycznej na zakończenie roku oraz pamiątkowych zestawów zdjęć z całego roku na pendrive’y.

– mamie Leny Milczarek za pomoc w opiece podczas wycieczki na konkurs muzyczny oraz do Urwisowa w Ksawerowie

- Rodzicom Wiktorii Becht oraz Blanki Pasternak za pomoc i przygotowanie dzieci do konkursu recytatorskiego stroje, nauka wierszy

- Rodzicom Ady Urbankiewicz zatransport samochodem 2 dzieci na konkurs ekologiczny do Łasku

- Pani Frontczak za podarowanie licznych malowanek;

- mamie Krzysia, Bruna, Oliwiera i Jagody za zorganizowanie poczęstunku na festyn  tj 3 ciasta i babeczki

- mamie Zuzanny Małolepszej za Inicjatywę prowadzenia ciekawych zajęć dla dzieci i działań  (Tworzymy szkielet dinozaura 25 II, Zajęcia z rasowymi kotkami Ragdoll 2IV)

– rodzicom Bruna Szylberg za wsparcie i pomoc podczas festynu

- pomoc w realizacji projektów w grupie – czytanie bajek ( babci Krzysia Michalaka, mamie Jagody Płóciennik, mamie Zuzanny Małolepszej, tacie Blanki Pasternak)

Wszystkim rodzicom za:

- Zorganizowanie poczęstunku dla babci i dziadka.

- Zbiórkę i dostarczenie  makulatury, baterii

- pomoc w realizacji projektu o zdrowym jedzeniu oraz Udział rodziców w akcji „Bajki, bajeczki…” – poprzez przynoszenie pięknych bajek do czytania

. Udział w akcji zbierania nakrętek, książek dla biblioteki – Uwolnij książkę,

- Pomoc w realizacji projektu Aquafresh  - poprzez wymianę szczoteczek, zakup past do zębów, wypełnianie kart realizacji projektu tj.: mycia zębów w domu;

- Udział w akcji zdjęć i kalendarzy z balu czego efektem był zakup zabawek do grupy z zebranych funduszy :

a) zestaw produktów - pokarmów do kącika kuchennego oraz komplet do zabawy - Farma ze zwierzętami  w IV 2015

b) gra konstruktor, zestaw naczyń oraz karty do gry w V 2015.

c) 2 zestawy narzędzi  oraz kolorowy elastyczny tor ze zwierzętami w V 2015

d) nowe autka 10 szt. w VI 2015

e) 2 duże gry z puzzlami: 1 zestaw dla dziewczynek i 1 dla chłopców oraz podwójne puzzle auta V-VI 2015

- wszystkim za dostarczenie zabawek na loterię fantową

- pomoc w organizacji zakończenia roku – przygotowanie ról, poczęstunku dla dzieci, piękne kwiaty dla pracowników na pożegnanie przedszkola.

 

 

Rok szkolny 2013/2014

Gr. Misie kieruje wyjątkowe podziękowane rodzicom Madzi państwu MARCIE I WOJCIECHOWI RYBKA za zasponsorowanie dużej zabawki kuchni z grillem, która posłuży wszystkim dzieciom oraz zestawu 10 pacynek do teatrzyku za sumę 1003 zł. Zabawki podarowane umilą wspólny czas i zabawę w przedszkolu. Bardzo dziękujemy.

Misie dziękują również wszystkim rodzicom za pomoc w zakupie zabawek do grupy w II oraz V 2014 poprzez udział w akcjach zdjęć oraz kiermaszach prac dzieci, w tym szczególnie mamie Kuby p.Justynie Borkiewicz.

Dzięki wsparciu rodziców w roku szkolnym 2013/2014 do grupy misie zakupiono:

+ 2 zestawy klocków drewnianych

+ zabawkę garaż

+ klocki zoo zwierzaki

+ duży teatr drewniany

+ zestaw 5 pacynek

+ warsztat narzędziowy

+ instrumenty muzyczne

Dziękujemy też mamie Poli za zakup do grupy nowej lalki do zabawy.

Zabawki posłużą dłuższy czas wszystkim dzieciom podczas zajęć, zabaw wspólnych, zabaw dowolnych w grupie.  Dziękujemy.

Panu W. Rybce za podarowanie środków chemicznych grupie I "Misie".

 

 

Rok szkolny 2012/2013

 

Pani I. Gazdeckiej za zakup pojemników na zabawki, artykułów piśmienniczych oraz zabawek do grupy "Słoneczka".

Panu P. Tomczakowi za ofiarowanie materiałów piśmienniczych do grupy "Słoneczka".

Panu M. Tarasiewiczowi za  pomoc w prowadzeniu  strony internetowej przedszkola.

Panu K. Kubiakowi za fotografowanie podczas uroczystego otwarcia przedszkola.

Panu A. Małyska za pomoc w wykonaniu  sztandaru przedszkola.

Panu W. Piechurze za ofiarowanie monitora.

Panu M. Kuliberdzie za ofiarowanie drzewek ozdobnych do ogrodu  przedszkolnego.

Nauczycielki grupy integracyjnej "Motylki" dziękują Rodzicom za przyczynienie się do zakupu:  drogi do budownia wraz z siedmioma autami, kompletu naczyń do kącika kuchnia za pieniądze ofiarowane przez  rodziców podczas zebrania.

Nauczycielki grupy "Motylki" składają podziękowania dla pani Izy W. - mamy absolwenta - Mikołaja za podarowanie kartek do  rysowania.

Panu A. Żyle za podarowanie gier edukacyjnych, książek oraz zabawek do grupy  "Słoneczka".

Pani  M. Michalskiej za ofiarowanie zabawek do grupy  I.

Panu R. Matusiakowi za zakup dużej tablicy korkowej, która przeznaczona jest do prezentacji prac dzieci z grupy VI - integracyjnej "Motylki".

Państwu  S. i K. Żurawskim za podarowanie kącika  kuchnia do grupy VI "Motylki".

Nauczycielki grupy III "Kwiatuszki" dziękują paniom: A. Jaźwiec, M. Jurek, J. Maciszewskiej, I. Madej za "odswieżenie" i  ubranie lalek.

Nauczycielki grupy III "Kwiatuszki" dziękują w imieniu dzieci za przekazanie zabawek  (klocki, lalki, układanki ...) pani R. Bąk, A. Szewczyk, K. Strzeleckiej, M. Jurek, I. Miszewskiej oraz A. Jaźwiec.

Dziękujemy pani  W. Ruszczyńskiej i R. Tabor za przekazanie dzieciom  z grupy III "Kwiatuszki" czasopism dla dzieci.

Dzieci z grupy III "Kwiatuszki" dziekują pani A. Grobelnej za piekne puzzle i pani I. Madej za ofiarowane zabawki (koparka, helikopter, samolot...).

Nauczycielki grupy II "Kwiatuszki" dziekują Rodzicom: pani M. Tarczyńskiej i M. Ziętali za wzbogacenie grupy w nowe zabawki oraz pojemniki na zabawki.

Nauczycielki grupy  I "Słoneczka" dziekują panu  M. Tarasiewiczowi za ofiarowanie komputera.

Dyrekcja przedszkola składa podziękowania dla Nadleśnictwa Kolumna za ofiarowanie krzewów ozdobnych.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim  jest;

 nie przez to, co ma, lecz  przez to,  czym się dzieli  z  innymi."

Jan  Paweł  II

nadlesnictwo kolumna logo

Nadleśnictwo w Kolumnie - dziękujemy za objęcie Honorowym Patronatem Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego: "Przyroda wierszem malowana", który odbył się w naszym przedszkolu 26 marca 2015 roku. W ramach współpracy Nadleśnictwo przekazało dla  uczestników oraz laureatów konkursu pamiątkowe nagrody. Czytaj więcej o konkursie recytatorskim >>

Serdecznie dziękujemy.


Szczególne podziękowania za pomoc w organizację Festynu, który odbył się w dniu 28 maja 2015 roku kierujemy do:

 1. Państwa Agnieszki i Grzegorza Szylberg. 
 2. Państwa Elżbiety i Zbigniewa Kwiecińskich. 
 3. Pana Krzysztofa Bartosa. 
 4. Pana Pawła Tomczaka. 
 5. Pani Krystyny Michlewskiej – Prezes PSS Społem w Pabianicach. 
 6. Pani Izabeli Rykała. 
 7. Pana Grzegorza Rosiaka. 
 8. Pana Adama Pewniaka - Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolumna.

banner regionalny ue

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013