1. Prawa autorskie

Wszelkie prawa autorskie i prawa własności intelektualnej do serwisu internetowego i jego elementów, takich jak fotografie, rysunki, grafiki, tekst, a także inne treści należą do Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku Wszystkie znaki towarowe znajdujące się na stronie stanowią własność Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku, chyba, że co innego zostało zaznaczone. Utwory znajdujące się na stronie nie mogą być wykorzystywane w żaden sposób, bez uprzedniej pisemnej zgody Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku, chyba, że są wykorzystywane tylko do użytku osobistego użytkownika strony. Zabronione jest, między innymi, ich kopiowanie, modyfikowanie, linkowanie, czy wykorzystywanie w inny sposób, który wiąże się z ich upublicznieniem, a także wykorzystaniem w celach komercyjnych.

2. Aktualizacja informacji

Informacje zawarte na stronie są aktualizowane na bieżąco. Stąd Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w serwisie internetowym bez uprzedniej informacji o wprowadzanych zmianach. 4. Ochrona prywatności i danych osobowych Publiczne Przedszkole nr 4 w Łasku i gwarantują ochronę prywatności i danych osobowych użytkowników serwisu internetowego, stosownie do oświadczeń składanych przy wprowadzaniu danych osobowych, a także zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z dnia 29 października 1997 r. z późn. zm.). Ponadto zbierane są informacje dotyczące statystyk strony internetowej, a ich gromadzenie i wykorzystywanie odbywa się w sposób zgodny z prawem.

3. Ochrona prywatności i danych osobowych

Pliki cookies są wykorzystywane na Stronie za zgodą Użytkownika. Zgoda może zostać wyrażona przez Użytkownika poprzez odpowiednie ustawienia przeglądarki internetowej wykorzystywanej do przeglądania Strony. Użytkownik może w każdym czasie cofnąć lub zmienić zakres wcześniej wyrażonej zgody na wykorzystywane na Stronie plików cookies oraz usunąć je ze swojej przeglądarki. Użytkownik może w każdym czasie zablokować lub ograniczyć dostęp plików cookies do swojego urządzenia oraz trwale usunąć pliki już zapisane. Administrator oświadcza, że zablokowanie lub ograniczenie dostępu plików cookies do urządzenia Użytkownika może wpłynąć negatywnie na możliwość skorzystania z niektórych funkcjonalności Strony oraz zapewnia, iż zapisywanie plików cookies na urządzeniu Użytkownika nie powoduje żadnych zmian konfiguracyjnych zarówno w urządzeniu jak i w jego oprogramowaniu.

Klauzula informacyjna dla rodziców

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, iż:

• Administratorem danych osobowych jest Przedszkole Publiczne nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku reprezentowane przez Dyrektora Przedszkola (ul. Łączna 1, 98-100 Łask).
  • Przestrzeganie zasad ochrony danych nadzoruje wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Dane osobowe przetwarzane są na podstawie zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych) w celu założenia konta w „Systemie e-usług w Urzędzie Miejskim w Łasku” umożliwiającego logowanie się za pomocą jednego loginu i hasła na różnych poziomach edukacji dziecka do aplikacji i Przedszkole, UONET+, Nabory i inne.
  • Odbiorcami danych osobowych są wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące z administratorem.
  • Dane osobowe przechowywane będę w systemie przez czas archiwizacji takich danych wynikający z przepisów prawa lub do czas wycofania przez Państwa zgody.
  • Osoba, której dane osobowe przetwarza administrator danych, posiada prawo do (z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z przepisów prawa):
  • dostępu do treści danych;
  • sprostowania danych;
  • usunięcia danych;
  • ograniczenia przetwarzania danych;
  • przenoszenia danych;
  • prawo do wniesienia;
  • cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  • wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.

Dane osobowe mogą być przetwarzane przez administratora danych w sposób zautomatyzowany, żadne decyzje nie są jednak podejmowane automatycznie i dane nie są poddawane profilowaniu.

Dane osobowe nie są przekazywane do państw trzecich, z wyjątkiem sytuacji przewidzianych w przepisach prawa.